Авторські статті

Рішення Донецької міськради та ВР АР Крим щодо референдуму, а також призначення Сергія Аксьонова головою Ради міністрів АРК – нелегітимні

Рішення про призначення Головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим Сергія Аксьонова, рішення Донецької міськради про проведення референдуму про подальшу долю Донбасу та рішення про проведення референдуму щодо статусу Криму і про відставку Уряду автономії є нелегітимними. Про це заявив Міністр юстиції України Павло Петренко.

«Всі ці рішення приймалися з грубим порушенням Конституції України та законів України і тому є нелегітимними», – наголосив Павло Петренко.

Зокрема, призначення Сергія Аксьонова Головою Ради міністрів АРК було здійснено з порушенням частини четвертої статті 136 Конституції України, частини першої статті 37 Конституції Автономної Республіки Крим, затвердженої Законом України від 23 грудня 1998 року №350-ХІV, пункту 21 частини другої статті 9 Закону України «Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим», статті 7 Закону України «Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим.

Рішення про проведення референдуму по статусу Криму і відставку Уряду автономії взагалі приймалися у захопленому будинку ВР АРК та були повністю сфальсифікованими – за вказівкою спікера ВР АРК голосування відбувалося картками-дублікатами, а не особисто депутатами ВР Криму, які під час голосування були відсутні у залі засідань.

«Більше того, таке рішення було прийнято попри те, що стаття 137 Конституції України взагалі не передбачає можливості призначення місцевого референдуму щодо визначення самостійного статусу Автономної Республіки Крим», – повідомив Міністр юстиції.

Павло Петренко наголосив, що всі представники органів місцевого самоврядування, які брали участь у прийнятті подібних незаконних рішень, понесуть за свої дії встановлену законом відповідальність. Оскільки законодавство України містить чіткий правовий механізм протидії подібним неконституційним діям. Міністерство юстиції вживатиме вичерпні заходи щодо скасування вищевказаних правових актів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.