ЄСПЛ визнав мораторій на землю порушенням прав людини. І присудив виплатити потерпілим компенсацію. А Конституційний суд України сказав, що взагалі не хоче думати, що порушує мораторій Конституції України. І тепер може бути два висновки. Або в Конституції України нічого не сказано про права людини і там не захищено священне право власності власності. Або Конституційний Суд України ніяк не пов’язаний з Конституцією України. І прийме будь-яке рішення тільки тоді, коли йому подзвонять і скажуть авторитетним голосом, що закон чи указ щось там порушує. Про це у своєму блозі пише український блогер, фінансист Сергій Фурса.
За його словами, за час свого існування Конституційний суд визнавав, що 1+1=1 і давав Кучмі шанс на другий термін, а потім ще збільшував повноваження Януковичу. У той ж час той ж суд прийняв рішення, що камери на дорогах порушують Конституцію України і якісь там права людей. Ось така українська Конституція, на думку Конституційного Суду. В ній, виявляється, єдиної в світі прописано, що не можна робити фотофіксацію, але зате можна забороняти людям розпоряджатися своєю власністю. Дуже дивна українська особливість і українські права безвідповідальності. Коли люди можуть порушувати правила і їм за це нічого не буде, а держава може забирати у частини людей право розпоряджатися своїм священним правом, своєю приватною власністю і чиновникам за це нічого не буде.
Блогер зазначає, що держава то тепер потрапляє на солідні гроші, тому що незабаром такі подання в ЄСПЛ стануть масовими, адже якщо одним кліком в системі можна заробити 30 тисяч євро, то гріх цим правом не скористатися. Шкода тільки, платити буде бюджет України, а не популісти і чиновники, які наживаються на мораторій. Хотілося б щоб саме ці люди компенсували зі своєї кишені, що Україна не отримує пару мільярдів в рік інвестицій і втрачає 1-2% ВВП. Це той рахунок, який хотілося б виставити мешканцям елітних будинків у Кончі-Заспі.