Італія на другому місці в світі по старінню населення

Населення Італії старіє, а люди стають самотніми. Про це йдеться в щорічній доповіді з проблем демографії Національного інституту статистики (Istat).

Згідно з офіційною статистикою, на 100 молодих італійців в даний час доводиться 168,7 літніх громадян, що виводить країну на друге місце у світі по старінню населення. Гостро стоїть в країні і проблема так званого соціального самотності, що відбивається на життя літніх людей: за даними експертів, самотні літні люди проводять по десять і більше годин в день без будь-якого спілкування з іншими людьми. Примітно також, що 17% громадян в Італії відчувають себе практично повністю позбавленими будь-якої соціальної підтримки.

Чисельність населення в Італії також скорочується вже 9 рік поспіль: на перше січня цього року в країні проживало трохи менше 60,5 млн осіб, у тому числі 5,6 млн іноземців. За останній рік населення країни зменшилося відразу на 85 000 чоловік.

В країні зареєстрували також рекордне зниження народжуваності. Ще в лютому Istat повідомив, що рівень народжуваності досяг історичного мінімуму, починаючи з моменту утворення єдиної італійської держави в 1861 році. У 2017 році в Італії народилося всього 464 000 дітей.

Згідно з останньою доповіддю Istat, в країні є й інші серйозні проблеми: лише 18,5% молодих людей вдається самостійно, без допомоги родичів і знайомих отримати вищу освіту, а знайти роботу самостійно вдається лише 15% молодих людей. Згідно зі статистикою, понад 47% італійців отримують робоче місце, використовуючи «неформальні канали».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh