Новини

Ріелтори зфіксували зниження цін на нерухомість в Криму

Українські ріелтори зафіксували в жовтні зниження цін на кримську нерухомість. Про це повідомляють Вести.

За даними експертів, вартість житла на півострові впала в порівнянні з весною на 10-15%.
Як стверджують аналітики з нерухомості з Dom.Ria.com, на півострові знизився і попит на покупку житла. Порівняно з квітнем-травнем, бажаючих придбати квартири на тому ж Південному березі Криму стало на 30-35% менше, а в степовій частині республіки попит впав і зовсім на 50%.

Накрутили ціни і сподіваються на росіян

Не зовсім згодні з даними експертів з України кримські ріелтори.

“Про що ви говорите, яке зниження, – дивується директор з розвитку компанії” Парад нерухомості “Дмитро Майоров. – Ціни як пішли на 30-40% вгору навесні, так зниженням і не пахне. Однокімнатна квартира в Сімферополі, яка коштувала $ 30 тисяч, зараз “на ура” йде за $ 40. та й то, за таку ціну квартиру ще треба пошукати. Дешеві швидко розбирають. Попит в Сімферополі і раніше високий. Зростання цін було стрибкоподібний, навесні житло сильно підскочив, зараз теж зростає, але не так , як півроку тому “.

Його колега, експерт з нерухомості компанії REM Navigator Олег Сікорський каже, що ціни з весни практично не змінювали.

Разом з тим, Олег уточнює, що зацікавленість у росіян в кримській нерухомості не дуже велика: “Навесні був ажіотаж, дзвонили, щоб прицінитися, але серйозних намірів не було у багатьох щось купувати. Безумовно, сьогодні попит на житло в Криму вище, ніж торік, але не сказати, що дуже високий “.

Що буде далі, Олег Сікорський прогнозувати не береться. “Боюся навіть і припустити. Ми спостерігаємо, що ринкові фактори не впливають на ціну. Продавці накрутили вартість, грунтуючись на припущеннях, що квартири будуть купувати за такою ціною. Але це не підтвердилося ринковою кон’юнктурою, оскільки добробут кримчан не виросло особливо. А більшого попиту у росіян до нашої нерухомості поки немає. Великий інвестор, серйозні люди з грошима, поки побоюються вкладати в Крим по відомим причинам “, – пояснює експерт.

На ПБК швидко “йде” лише недороге житло.

А ось на Південному березі Криму навіть місцеві ріелтори фіксують незначне падіння цін на житло. “Так, дійсно, ціни трохи впали, але не глобально, – каже фахівець ялтинського агентства нерухомості” Партнер “Ілона. – Що стосується самої Ялти, вартість однокімнатних квартир стартує від $ 55 тисяч, двокімнатних – від $ 80 тисяч і трикімнатних – від $ 90 тисяч. за межами міста в південнобережних селищах можна знайти варіанти дешевше. Але недороге житло йде швидко, а ось елітне – не особливо “.

В Госкомрегістре – органі, що займається з серпня цього року переоформленням житла в Криму за законами РФ – підтверджують, що угод з нерухомості не особливо багато. За даними голови відомства Олександра Спиридонова, зараз в органи Госкомрегістра подано п’ять тисяч заявок про реєстрацію права власності на нерухоме майно, але лише 600 з них – це реальні угоди.

Черги ж в Госкомрегістре його глава пояснив виключно бажанням кримчан переоформити своє житло відповідно до російського законодавства, хоча робити це й не обов’язково, якщо не збираєшся продавати свою нерухомість. Українські документи на нерухомість, видані до 18 березня 2014 року, мають юридичну силу в Криму.

Джерело – UBR

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.