ЄС|NATO

Естонець про ситуацію в Україні і НАТО

   В Естонії майже всі говорять по-англійськи. У Тарту на вулиці запитав чоловіка років 50, як пройти на центральну площу. Він ішов туди ж. Власне, в Тарту більше нікуди йти – місто маленьке. Розговорилися, коли дізнався, що я українець, але на російський не перейшли.

Відряджений в Тарту з Таллінна виявив дивовижну обізнаність про події в Україні. Він знав все про участь російських військ, про те, як Москва намагається все приховати, як ховають вдома російських солдатів і про те, наскільки викривлено висвітлюють ситуацію російські медіа.

– Не переживай, не тільки ви – фашисти. Ми теж фашисти. Взагалі, всі хто не згоден з Росією – фашисти, – засміявся він.

– Виявляється, що можна приходити на могилу Невідомого солдата, пити і танцювати на ній. А ось ексгумувати останки, щоб привести в порядок могилу – це вже фашизм, – завівся він, згадуючи події 2007 року в Таллінні, коли бажання місцевої влади перепоховати могилу невідомого радянського солдата викликало небувале обурення Кремля і російських ЗМІ.

– Хоча фашисти були тільки в Італії, – розставляє він акценти. – У Німеччині ж були нацисти, і вони ж це мають на увазі. А кричать фашисти, фашисти, тьху.

– А не боїтеся, що у вас в Нарві може статися така ж історія як і у нас? – Запитав його я, натякаючи на російськомовну частину Естонії, досить піддану російському впливу.

– Ні, вони, звичайно, можуть плутатися, вони ж дивляться російське ТБ, – відповів він. – Але вони не ідіоти. Пенсії і зарплати у нас вдвічі вищі, ніж у Росії. Переїжджати в Санкт-Петербург “дурних” немає. У нас пенсія 400 євро, а у них десь 200.

Ось такий простий рецепт збереження територіальної цілісності. Його багато років підтримую і я.

– Через 5 років ви будете в НАТО, тут навіть нема про що думати, – на прощання додав він.

Я знаю. Власне в Естонію я і приїхав на навчання НАТО. Тут знаходиться хаб НАТО з кібер-безпеки, або висловлюючись по-російськи, інформаційної безпеки. Поки я тут – єдиний українець. Через п’ять років, думаю, їх буде багато.

І наші хлопці будуть не тільки підрядниками в розробці софта для Боїнга, Сітібанку і Ауді, але і стануть частиною системи Інформзахист НАТО проти – назвемо його так – зовнішнього ворога. Тут воліють виражатися саме так. Хоча всі, мені здається, прекрасно розуміють, про кого йде мова.

Дописувач: Виталий СЫЧ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.