Рідкісних диких кішок помічають дедалі частіше в різних місцях країни – але ж в Австрії вони вже вважалися зниклими.
У XIX столітті їх нещадно переслідували і майже повністю викорінили в Австрії. Але тепер, нарешті, знову з’явилися факти спостереження кішки. Деякі невеликі проблиски надії останнім часом дозволяють припустити, що дика кішка, яка вже вважалася повністю зниклою, поширюється. Наприклад, Асоціація охорони природи була проінформована про те, що ці рідкісні тварини, ймовірно, знову зустрічаються у Форарльберзі та Східному Тіролі, а також були помічені в землі Зальцбург у листопаді минулого року. У Вахау в Нижній Австрії минулого літа вдруге були виявлені молоді тварини.
Європейська дика кішка не є здичавілою домашньою кішкою. Це дикі тварини, яких неможливо приручити, навіть якщо їх з народження годувати з пляшечки. Однак спорідненість із домашньою кішкою досить близька, тому гібриди можуть бути отримані при спаровуванні дикої кішки з домашньою кішкою. Однак це трапляється рідко, оскільки обидва види навряд чи знайдуть один одного привабливими.
Європейська дика кішка є суворо охоронюваним видом на всій території ЄС.
Асоціація охорони природи хоче своєю діяльністю зробити свій внесок у становлення сором’язливого лісового жителя і сподівається на вашу допомогу. Наразі існує два диких проєкти, що підтримуються Лісовим фондом по всій Австрії: по-перше, проєкт “Netzwerk Wildkatze” Асоціації охорони природи, за яким закріплено “Відділ звітів про диких кішок”: відділ звітів збирає всі спостереження та оцінює їх. Дані надходять в австрійську базу даних про диких кішок і слугують основою для захисту і поліпшення середовища проживання популяцій, що перебувають під загрозою зникнення.
Основне завдання “Netzwerk Wildkatze” – зробити цю тварину відомою широкому загалу. З іншого боку, проєкт Асоціації Felis “Повернення лісової дикої кішки” також спрямований на вивчення популяції та сприятливе для диких кішок проєктування потенційних місць проживання цієї рідкісної тварини.