Здоров'я

Рятує на останній стадії: знайдено унікальні ліки від раку

Вчені провели дослідження

Вчені повідомили про успішні випробування препарату ніволумаба (анти-PD-1) в боротьбі проти прогресуючої хвороби меланоми , яка не піддається лікуванню іншими методами , нирково-клітинного раку або недрібноклітинного раку легенів.

У дослідженні Інституту імунотерапії раку при Онкологічному центрі імені Джона Хопкінса в США взяли участь 270 осіб, пише Оглядач і MedicalXpress.

Згідно з результатами багаторічного випробування ніволумаба, п’ятирічні показники виживаності для нового препарату виявилися вище, ніж для інших видів терапії, доступних у 2008 році, включаючи хіміотерапію, інгібітори кінази, біологічну терапію та інші методи лікування.

При звичайній терапії пацієнтів з раком шкіри четвертої стадії п’ятирічна виживаність склала п’ять відсотків, а з недрібноклітинним раком легенів — шість відсотків.

Ниволумаб сприяв 34,2-процентної виживаності для меланоми, 27,7-процентної для нирково-клітинного раку і 15,6-процентної для раку легенів.

Ніволумаб блокує активність молекули PD-1, яка є імунної контрольною точкою, що стримує клітини, атакуючі ракову пухлину.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України