ЄС|NATO

Rheinmetall показав пускову в контейнері на 126 дронів. Відео

Треба дивитись не тільки на амбітність характеристик, але й на позицію країн-учасників розробки

Джерело: Defence Express

В рамках виставки Eurosatory 2024, що зараз триває в Парижі, концерн Rheinmetall презентував мобільну контейнерну установку аж на 126 пускових комірок під дрони-камікадзе сімейства Hero від ізраїльської оборонної компанії UVision. При цьому цікаво, що сама контейнерна ПУ розбита на три сегменти по 42 комірки кожна.

Як далі розгортає в своїй публікації портал The War Zone, згадані вище Rheinmetall та UVision мають договір про стратегічну співпрацю ще з 2021 року, тому логічно, що німецький концерн робив пускові саме під ці ізраїльські БПЛА-камікадзе.

Контейнерна пускова на 126 дронів-камікадзе сімейства Hero, рендер від Rheinmetall
Контейнерна пускова на 126 дронів-камікадзе сімейства Hero, рендер від Rheinmetall

Дрони-камікадзе сімейство Hero мають достатньо гарний експортний успіх, наприклад ті самі Hero-120 у великих кількостях закуповують Сили спеціальних операцій США. Крім того, БПЛА цього типу і так можуть запускатись з різних варіантів пускових, наприклад на пікапах або з гелікоптерів, або навіть на морських надводних дронах.

Тому, як підкреслюють автори TWZ, описана вище контейнерна пускова установка від Rheinmetall “виглядає особливо потужною комбінацією”.

Однак далі починаються свої нюанси, і найперший із них – німецький концерн не став в рамках виставкової експозиції розкривати детальні характеристики цієї пускової, і сам портал уточнює, що !звернулись із запитом, щоб дізнатись більше подробиць”.

Тут історію можна розгортати й далі, та зробити наступні припущення. Цілком ймовірно, що сам німецький Rheinmetall ще поки не має чіткого уявлення, кому і як він планує продавати свою контейнерну пускову установку аж на 126 дронів-камікадзе, котра за своєю гігантоманією змогла перевершити навіть схожу китайську розробку “всього лише” на 48 пускових комірок (на відео нижче).

Може бути і такий варіант, що концерн поки лише працює в напрямку по контейнерним пусковим установкам, і в даному випадку користується можливостями визначити можливий попит на подібні розробки, користуючись Eurosatory 2024.

Ну і врешті, не варто виключати з уваги і такий важливий специфічний фактор – позиція тих чи інших країн по бойовим діям в Секторі Газа та загалом подіям на Близькому Сході після 7 жовтня 2023 року доволі часто впливає на динаміку оборонної співпраці з тим же Ізраїлем.

Це в свою чергу також обмежує перелік потенційних покупців цієї розробки від Rheinmetall, котра “заточена” лише під один тип озброєння, а саме – ізраїльські дрони-камікадзе сімейства Nero.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України