Новини з Австрії

Результати так званої «заборони на носіння бурки» в Австрії

«Закон про заборону на приховування обличчя» («Burkaverbot») був порушений в 2018 році 96 разів. Про це було оголошено Міністерством внутрішніх справ у відповіді на запит депутата SPÖ Доріс Маргрейтер. Велика частина порушень була зареєстрована у Відні. У звіті не уточнювалося, що в якій формі це було порушення — носіння бурки або маски футбольного фаната.

Закон набув чинності з 1 жовтня 2017 року. Згідно з ним будь-хто, хто приховує своє обличчя в громадському місці, карається штрафом до 150 євро. При цьому в законі не проводиться розходження між мусульманською буркою, яка спочатку було використана як привід для введення заборони, і, наприклад, балаклавою або маскою крампуса. Кількість зареєстрованих порушень у попередньому році мало тенденцію до зниження. З жовтня по грудень 2017 року — всього за три місяці — поліція нарахувала 52 порушення. За дванадцять місяців 2018 року він був на рівні 96 випадків.

Згідно зі статистикою Міністерства внутрішніх справ, більша частина штрафів було накладено у Відні (62) (для порівняння: за останні три місяці 2017 року у Відні було 25), за нею йшли Нижня Австрія з одинадцятьма і Верхня Австрія з вісьмома. Також було п’ять в Штирії і чотири в Тіролі. Вражаюче, що в Зальцбурзі з курортом Целль-ам-Зеє, який популярний серед арабських туристів, було зареєстровано тільки три порушення. В Карінтії, Форарльбергу і Бургенланді було лише одне порушення.

За матеріалами: orf.at
Фото: pixabay.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України