Авторські статті

Резніков закликав депутатів на догоду росіянам внести зміни до постанови про місцеві вибори

Віце-прем’єр Олексій Резніков вчора під час виступу в парламенті фактично закликав депутатів на догоду росіянам внести зміни до постанови про місцеві вибори, тому що: росіяни використовують будь-який привід, щоб зірвати переговорний процес, а ще, тому що стаття 4 постанови суперечить Мінським домовленостями.

Як інформує наш сайт, про це на своїй сторінці в Facebook пише політолог Михайло Бесараб.

Політолог зазначає, у нього особисто є багато питань до цієї заяви Рєзнікова, але найбільше хотілося б почути відповіді на два питання. Перший – якщо росіяни використовують будь-який привід, щоб зірвати переговорний процес, то який сенс йти перед ними на принизливі поступки і вносити правку до цієї постанови? Ну, проголосує Рада за це. Але тоді росіяни знайдуть інший привід зривати переговори, якщо постійно шукають його. Друге питання: яке має значення відповідність або невідповідність постанови Верховної Ради України Мінським домовленостями? Домовленості є нікчемними з правової точки зору, тому не можуть бути аргументом в сесійній залі парламенту. До того ж, сам Резніков неодноразово давав зрозуміти, що ці домовленості втратили сенс і їх потрібно переглядати.

Михайло Бесараб зазначає, попутно важливо нагадати важливу деталь. Мінські домовленості не були зафіксовані в законодавстві України завдяки «Народному фронту» і персонально Арсенію Яценюку, а також завдяки «Самопомочі» і персонально Оксані Сироїд.

Незважаючи на опір Банкової, екс-віце-спікер розпочала процес підготовки законопроекту про тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської. Коли згодом під тиском обставин і Турчинова президент таки вніс цей законопроект на розгляд парламенту у власній редакції, то в тексті було посилання на Мінські домовленості. Яценюк тоді висунув ультиматум, що «Народний фронт» не дасть голосів за узаконення Мінських домовленостей.

Після серйозних дискусій вранці в день голосування положення про Мінських домовленостях таки прибрали. Тепер маємо закон від 18 січня 2018 року, який сьогодні є одним із запобіжників від капітулянтських дій влади.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України