Резніков закликав депутатів на догоду росіянам внести зміни до постанови про місцеві вибори

Віце-прем’єр Олексій Резніков вчора під час виступу в парламенті фактично закликав депутатів на догоду росіянам внести зміни до постанови про місцеві вибори, тому що: росіяни використовують будь-який привід, щоб зірвати переговорний процес, а ще, тому що стаття 4 постанови суперечить Мінським домовленостями.

Як інформує наш сайт, про це на своїй сторінці в Facebook пише політолог Михайло Бесараб.

Політолог зазначає, у нього особисто є багато питань до цієї заяви Рєзнікова, але найбільше хотілося б почути відповіді на два питання. Перший – якщо росіяни використовують будь-який привід, щоб зірвати переговорний процес, то який сенс йти перед ними на принизливі поступки і вносити правку до цієї постанови? Ну, проголосує Рада за це. Але тоді росіяни знайдуть інший привід зривати переговори, якщо постійно шукають його. Друге питання: яке має значення відповідність або невідповідність постанови Верховної Ради України Мінським домовленостями? Домовленості є нікчемними з правової точки зору, тому не можуть бути аргументом в сесійній залі парламенту. До того ж, сам Резніков неодноразово давав зрозуміти, що ці домовленості втратили сенс і їх потрібно переглядати.

Михайло Бесараб зазначає, попутно важливо нагадати важливу деталь. Мінські домовленості не були зафіксовані в законодавстві України завдяки «Народному фронту» і персонально Арсенію Яценюку, а також завдяки «Самопомочі» і персонально Оксані Сироїд.

Незважаючи на опір Банкової, екс-віце-спікер розпочала процес підготовки законопроекту про тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської. Коли згодом під тиском обставин і Турчинова президент таки вніс цей законопроект на розгляд парламенту у власній редакції, то в тексті було посилання на Мінські домовленості. Яценюк тоді висунув ультиматум, що «Народний фронт» не дасть голосів за узаконення Мінських домовленостей.

Після серйозних дискусій вранці в день голосування положення про Мінських домовленостях таки прибрали. Тепер маємо закон від 18 січня 2018 року, який сьогодні є одним із запобіжників від капітулянтських дій влади.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh