Авторські статті

Режим своїми фальшивими законами хоче поставити хрест на свободі слова та вільного виявлення думки

“Режим своїми фальшивими законами хоче змусити людей боятися виявляти свої погляди чи навіть згоду з позицією, що хоч якось іде врозріз з політикою влади”. Про це заявила народний депутат України Ірина Сех, коментуючи незаконне ухвалення провладною парламентською більшістю низки законів 16 січня 2014 року.

За словами народного депутата, найбільш одіозний законопроєкт – “Про внесення змін до Закону “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян”, який вносить зміни у 20 чинних законів. “Цим документом влада прагне паралізувати політичну та громадську активність громадян, перекреслити всі людські права. Це – реінкарнація сталінізму. Тим, хто вчора проголосував за цей документ, і тим, хто його підписав, варто нагадати, що жертвами тоталітарного режиму ставали і самі його творці”, – зазначила Ірина Сех.

За словами народного депутата, цей закон заперечує право громадян на мирні зібрання: “Зокрема, нова редакція частини 1 статті 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що “порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій їх учасником, в тому числі біля органів державної влади, місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій, житла чи іншого володіння осіб, карається штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративним арештом на строк до десяти діб”. Але немає жодного встановленого “порядку організації масових заходів”. Значить, будь-які мітинги і демонстрації можна визнати незаконними, розігнати їх і всіх учасників арештувати на 10 діб. Ця ж стаття передбачає: якщо особа, яка бере участь у масовому заході, має при собі предмети, “спеціяльно пристосовані для вчинення протиправних дій”, то їй загрожує штраф від 150 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт до 15 діб. Тобто прапор, транспарант, навіть парасолю чи інвалідну тростину можуть потрактувати як “спеціяльно пристосовані предмети для вчинення протиправних дій”. Окрім цього, за “встановлення без дозволу органів внутрішніх справ під час проведення масових заходів предметів чи конструкцій, що використовуються як сцена”, передбачено штраф від 250 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт до 15 діб. Поставив під ноги дерев’яний ящик – отримуй 15 діб”.

За словами депутата-свободівки, вершиною цинізму “законотворців” є криміналізація таких понять, як “екстремістська діяльність” та “наклеп”. “У Кримінальному кодексі запроваджено нову статтю 110-1, яка встановлює кримінальну відповідальність за так звану “екстремістську діяльність”. При цьому поняття “екстремістські матеріяли”, “інформація екстремістського характеру” викладено так широко, що як екстремізм можна трактувати будь-який вияв суспільної активности громадян. Покарання – аж до позбавлення волі на строк до 3 років. Також передбачено кримінальну відповідальність за так званий “наклеп”. Ця стаття спрямована проти неугодних журналістів. Так само проти свободи слова спрямована стаття за поширення матеріялів або інформації образливого характеру про працівника правоохоронного органу.

Загалом нововведення 16 січня викладено так, що будь-які критичні матеріяли щодо можновладців загрожують покаранням. Це зашморг на свободі слова і вільного вираження думки!”, – наголосила Ірина Сех.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України