Авторські статтіНовини

Рентген допоміг археологам прочитати записи на муміях в закритих саркофагах

Наукові співробітники декількох провідних британських університетів разом придумали інноваційний спосіб, завдяки якому появилася можливість прочитати написи на єгипетських муміях і для цього не потрібно розкривати саркофаг. Записи на папірусах вдалося розглянути завдяки новому винаходу – спеціальної рентгенівської системи.

Так, у разі збільшення довжини хвилі промені рентгена добре висвітлюють саркофаги з муміями, вступаючи у взаємодію з залізом і хімічними елементами, з яких у Стародавньому Єгипті робили чорнила, що дозволяє отримати чітке зображення  написаного.

Відомо, що під час муміфікації стародавні єгиптяни користувалися клаптиками папірусу, який використовували жерці, і інформація на цих частинах стародавнього паперу для археологів представляє велике значення і викликає небувалий інтерес. Зазвичай, на них детально описувався побут і культура давніх народів, включаючи Єгипет. Це обумовлюється тим, що записи вели не якісь вчені або письменники, а прості люди, записуючи щоденні клопоти.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України