Рентген допоміг археологам прочитати записи на муміях в закритих саркофагах

Наукові співробітники декількох провідних британських університетів разом придумали інноваційний спосіб, завдяки якому появилася можливість прочитати написи на єгипетських муміях і для цього не потрібно розкривати саркофаг. Записи на папірусах вдалося розглянути завдяки новому винаходу – спеціальної рентгенівської системи.

Так, у разі збільшення довжини хвилі промені рентгена добре висвітлюють саркофаги з муміями, вступаючи у взаємодію з залізом і хімічними елементами, з яких у Стародавньому Єгипті робили чорнила, що дозволяє отримати чітке зображення  написаного.

Відомо, що під час муміфікації стародавні єгиптяни користувалися клаптиками папірусу, який використовували жерці, і інформація на цих частинах стародавнього паперу для археологів представляє велике значення і викликає небувалий інтерес. Зазвичай, на них детально описувався побут і культура давніх народів, включаючи Єгипет. Це обумовлюється тим, що записи вели не якісь вчені або письменники, а прості люди, записуючи щоденні клопоти.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh