Авторські статтіНовини

Релігійні організації зможуть простіше зберегти неприбутковий статус – законопроект № 5050

До Верховної Ради подано законопроект № 5050 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій.

Зміни безпосередньо стосуються неприбуткової діяльності релігійних організацій та спрямовані на узгодження Податкового Кодексу з Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Зокрема, проект пропонує скасувати для релігійних організацій вимогу щодо внесення змін до статутів у частині заборони розподілу отриманих пожертв (доходів) або їх частини серед засновників, членів такої організації, працівників, членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Оскільки така заборона суперечить сутності релігійної діяльності, яка невід’ємно пов’язана з милосердям і добродійністю.

Також законопроект уточнює, що пожертви релігійних організацій можуть використовуватися на “передбачену законом для релігійних організацій неприбуткову (добродійну) діяльність (в тому числі здійснення гуманітарної допомоги, благодійної діяльності, меценатства, милосердя тощо)”. Таким чином усувається друге обмеження, яке до цього часу міститься в Податковому кодексі України.

Третя новація законопроекту відображає інтерес усіх неприбуткових організацій і вносить до Кодексу таке доповнення:

“Неприбуткові підприємства, установи та організації не можуть бути виключені з Реєстру неприбуткових установ та організацій лише з тієї підстави, що у контролюючого органу відсутні копії їх установчих документів.”

Ці зміни, ініційовані Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, підтримали парламентарі з різних парламентських фракцій – Павло Унгурян, Оксана Продан, Олександр Кірш, Тарас Козак і Георгій Логвинський, троє з яких є членами профільного Комітету з питань податкової та митної політики.

У пояснювальній записці до законопроекту № 5050 автори зауважують, що “відповідні державні органи фізично не спроможні здійснити перереєстрацію змін до статутів (положень) релігійних організацій у визначений строк”, тобто до 1 січня 2017 року. На їх переконання,“нинішня ситуація загрожує паралізувати усю доброчинну діяльність релігійних організацій”, чому мають запобігти пропоновані зміни.

Очікується, що пропоновані зміни будуть ухвалені до кінця 2016 року. Відтак, буде спрощено вимоги до релігійних організацій, дотримання яких необхідне для збереження неприбуткового статусу та включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій. На необхідності таких змін Всеукраїнська Рада Церков наголошувала у зверненнях до Президента України, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради.

Як повідомляв ІРС, Кабінет Міністрів України затвердив новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, чим дав старт до перереєстрації всіх неприбуткових організацій у новому Реєстрі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України