Життя

Рекорд України: В Івано-Франківську одночасно грали на 146 трембітах. Відео

В Івано-Франківську встановили рекорд України з одночасної гри на трембітах. На території палацу Потоцьких разом заграли 146 трембіт.

“Всіх було разом 146 трембіт і карпатських рогів. Рекорд України встановлено”, – зазначила реєстратор національного рекорду Тетяна Розвадовська. Ініціатором цього рекорду виступивши музикант рок-гурту “Коралі” Мишко Адамчак.

“Ми з гуртом майже 15 років використовуємо трембіту як музичний інструмент. З нами трембіту побачили країни Європи і Японія. Ідея встановити рекорд з трембітання прийшла сама собою. Ми часто використовуємо на сцені 1-2, інколи 5 трембіт, але я собі подумав, а чому не зібрати велику кількість трембіт і зробити з ними гучне дійство, аби показати, які в нас є українські традиції в Карпатах і приурочити до Різдвяних свят. Основну мелодію заграють корінні гуцули, а їм допомагають всі охочі”, – розповів Адамчак.

Він зауважив, що учасників рекорду зібрали через інтернет. А щоб підготувати їх, група організувала спеціальні курси. “Люди вчились тримати цей інструмент, видобувати звук з інструменту. В усіх вийшло, жодна людина не пішла, не навчившись грати на цьому інструменті. Трембіти ми зібрали з усієї України: Карпати, Львів, Київ, Рівне, Дніпро. Ми не ставили собі за мету привезти найдовшу трембіту, а є інформація, що вона може сягати і 7 метрів, у нас грають на трембітах 3-3,5 м”, – стверджує музикант.

“Без трембіти в гуцулів немає коляди ; Йдуть до церкви спочатку, а потім колядують священика. Тоді й на трембіті грають. А колядують – не менше години. Потім йдуть по різних хатах. Аби добре грати, треба мати добрі легені. Тримає ще ремінь-черес, його треба тугіше затягнути”, – розповів один із учасників заходу Микола Павук з Делятина.

Він додав, що трембіта має “плакати”, а такий інструмент не кожен майстер може зробити. “Аби була добра трембіта її треба робити з громовиці, дерева, у яке вдарив грім. Ідеально – зі смереки. Найкраща довжина для трембіти – 3 метри і 15 сантиметрів. Секрети я маю. Батько мені встиг передати в останні хвилини перед смертю”, – зазначив майстер Василь Грималюк і додав, що секрет виготовлення інструмента на Гуцульщині майстер може сказати в житті лише один раз, коли вже відчуває, що не зможе більше працювати.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України