Рекорд України: В Івано-Франківську одночасно грали на 146 трембітах. Відео

В Івано-Франківську встановили рекорд України з одночасної гри на трембітах. На території палацу Потоцьких разом заграли 146 трембіт.

“Всіх було разом 146 трембіт і карпатських рогів. Рекорд України встановлено”, – зазначила реєстратор національного рекорду Тетяна Розвадовська. Ініціатором цього рекорду виступивши музикант рок-гурту “Коралі” Мишко Адамчак.

“Ми з гуртом майже 15 років використовуємо трембіту як музичний інструмент. З нами трембіту побачили країни Європи і Японія. Ідея встановити рекорд з трембітання прийшла сама собою. Ми часто використовуємо на сцені 1-2, інколи 5 трембіт, але я собі подумав, а чому не зібрати велику кількість трембіт і зробити з ними гучне дійство, аби показати, які в нас є українські традиції в Карпатах і приурочити до Різдвяних свят. Основну мелодію заграють корінні гуцули, а їм допомагають всі охочі”, – розповів Адамчак.

Він зауважив, що учасників рекорду зібрали через інтернет. А щоб підготувати їх, група організувала спеціальні курси. “Люди вчились тримати цей інструмент, видобувати звук з інструменту. В усіх вийшло, жодна людина не пішла, не навчившись грати на цьому інструменті. Трембіти ми зібрали з усієї України: Карпати, Львів, Київ, Рівне, Дніпро. Ми не ставили собі за мету привезти найдовшу трембіту, а є інформація, що вона може сягати і 7 метрів, у нас грають на трембітах 3-3,5 м”, – стверджує музикант.

“Без трембіти в гуцулів немає коляди ; Йдуть до церкви спочатку, а потім колядують священика. Тоді й на трембіті грають. А колядують – не менше години. Потім йдуть по різних хатах. Аби добре грати, треба мати добрі легені. Тримає ще ремінь-черес, його треба тугіше затягнути”, – розповів один із учасників заходу Микола Павук з Делятина.

Він додав, що трембіта має “плакати”, а такий інструмент не кожен майстер може зробити. “Аби була добра трембіта її треба робити з громовиці, дерева, у яке вдарив грім. Ідеально – зі смереки. Найкраща довжина для трембіти – 3 метри і 15 сантиметрів. Секрети я маю. Батько мені встиг передати в останні хвилини перед смертю”, – зазначив майстер Василь Грималюк і додав, що секрет виготовлення інструмента на Гуцульщині майстер може сказати в житті лише один раз, коли вже відчуває, що не зможе більше працювати.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh