Авторські статтіДіаспора

При реконструкції Національного музею чехи збережуть сліди від куль, випущених військовослужбовцями в серпні 1968-го

Після реконструкції будівлі Національного музею Чехії на його фасаді залишаться сліди від куль, випущених військовослужбовцями в серпні 1968-го.

Як повідомляє сайт Lidovky.cz, сліди стануть менш помітними, але через якийсь час ситуація може змінитися.

Та ж ситуація склалася після реконструкції, що почалася в 1969 році. Влада Чехословаччини не хотіла, щоб подібні свідоцтва розбурхували громадськість. Тоді робітники з ризиком для себе проігнорували наказ керівництва повністю приховати сліди від куль. З часом фасад будівлі потемнів, а пломби, якими заклали сліди, залишилися світлими. Деякі пломби випали.

Після цьогорічної реконструкції може статися те ж саме, і з часом відчини знову будуть виділятися на тлі фасаду. При цьому перед реконструкцією було заявлено, що з цими історичними свідченнями будуть поводитися дуже дбайливо, як і з пломбами і «латками», нанесеними в 1970 — 1972 роках.

Сліди від куль з’явилися в результаті стрілянини з автоматів і кулеметів. Солдати стріляли лише заради залякування натовпу. Були пошкоджені кілька вікон, головні експонати музею залишилися цілі.

У 70-ті роки нову реконструкцію не проводили, так як чехословацька влада були впевнена в собі і більше не боялася реакції на сліди від куль.

Національний музей частково буде відкритий для відвідувань 28 жовтня. Повне завершення реконструкції заплановано на лютий 2019 року. У повному обсязі музей почне працювати в першій половині 2020 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України