При реконструкції Національного музею чехи збережуть сліди від куль, випущених військовослужбовцями в серпні 1968-го

Після реконструкції будівлі Національного музею Чехії на його фасаді залишаться сліди від куль, випущених військовослужбовцями в серпні 1968-го.

Як повідомляє сайт Lidovky.cz, сліди стануть менш помітними, але через якийсь час ситуація може змінитися.

Та ж ситуація склалася після реконструкції, що почалася в 1969 році. Влада Чехословаччини не хотіла, щоб подібні свідоцтва розбурхували громадськість. Тоді робітники з ризиком для себе проігнорували наказ керівництва повністю приховати сліди від куль. З часом фасад будівлі потемнів, а пломби, якими заклали сліди, залишилися світлими. Деякі пломби випали.

Після цьогорічної реконструкції може статися те ж саме, і з часом відчини знову будуть виділятися на тлі фасаду. При цьому перед реконструкцією було заявлено, що з цими історичними свідченнями будуть поводитися дуже дбайливо, як і з пломбами і «латками», нанесеними в 1970 — 1972 роках.

Сліди від куль з’явилися в результаті стрілянини з автоматів і кулеметів. Солдати стріляли лише заради залякування натовпу. Були пошкоджені кілька вікон, головні експонати музею залишилися цілі.

У 70-ті роки нову реконструкцію не проводили, так як чехословацька влада були впевнена в собі і більше не боялася реакції на сліди від куль.

Національний музей частково буде відкритий для відвідувань 28 жовтня. Повне завершення реконструкції заплановано на лютий 2019 року. У повному обсязі музей почне працювати в першій половині 2020 року.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh