Економіка

Реформа містобудування: стартувала атестація архітекторів

Сьогодні, 30 травня, на базі Міністерства відновлення відбулось перше засідання архітектурно-будівельної (атестаційної) комісії за головування заступниці Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталії Козловської.

Передбачається, що цьогоріч на отримання кваліфікаційного сертифікату архітектора претендуватимуть близько 200 осіб. Окрім цього архітектори підвищуватимуть свою кваліфікацію, аби їх сертифікати зберігали дію.

«Реформа містобудування, над якою працює Мінвідновлення, потребує якісних кадрів на всіх рівнях, зокрема на рівні архітекторів, інженерів-проєктувальників, інженерів технічного нагляду та експертів. Якісна експертиза та фаховість дозволять уникнути багатьох помилок на етапі імплементації містобудівних правил та будівельних норм. Розраховуємо на співпрацю спільноти архітекторів, адеж від нашої спільної роботи залежить якість життя мільйонів українців», — прокоментувала Наталія Козловська.

Атестація архітекторів проводитиметься на базі 3 університетів: Київський національний університет будівництва і архітектури, Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова, Національний університет «Львівська політехніка».

Відповідні меморандуми про співпрацю з цими закладами були підписані в рамках засідання архітектурно-будівельної комісії.

Ці університети є провідними закладами освіти з підготовки архітекторів з власною архітектурною школою. Також вони здійснюють підвищення кваліфікації архітекторів за програмами, які погоджені Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури.

Також у рамках засідання комісії ухвалено порядок проведення іспитів, який передбачає, що архітектори зможуть скласти іспити як в письмовій формі, так і у цифровій, використовуючи програмне забезпечення університетів.

«Наразі Міністерство опрацьовує можливість складання іспитів онлайн в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Система самостійно перевірятиме правильність відповідей, генеруватиме кваліфікаційний сертифікат архітектора та вноситиме відповідні дані в реєстр атестованих осіб ЄДЕССБ. Повністю виключивши людський фактор ми зможемо звести до нуля будь-які корупційні ризики у сфері атестування архітекторів», — прокоментувала Наталія Козловська.

На сьогодні в Україні налічується близько 4 тисяч атестованих архітекторів, з яких 85% спеціалізуються на архітектурному об’ємному плануванні, а решта 15% — на розробці містобудівної документації. Усі архітектори зобов’язані підвищувати свою кваліфікацію раз на 5 років.

Реформа містобудування: стартувала атестація архітекторів

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України