Економіка

Олександр Кубраков: Україна наблизилась до членства в Банку розвитку Ради Європи

Верховна Рада України підтримала в цілому законопроєкт щодо прийняття Статуту Банку. Це є необхідною умовою для приєднання України до однієї з найстаріших та найстабільніших фінансових установ Європи.

«Після приєднання до Банку розвитку Ради Європи ми матимемо доступ до фінансування необхідних соціальних програм, зокрема фінансування проєктів соціального житла. Це банк не є комерційною установою, застосовує обмежену маржу та не стягує додаткових комісій. Це суттєво знижує фінальну вартість позик.

Банк розвитку Ради Європи вже допомагав українцям. Він фінансував проєкти розміщення українців, які шукали прихистку в європейських країнах у перші місяці повномасштабного вторгнення. З червня минулого року Банк виділив ще 980 мільйонів євро на підтримку наших громадян за кордоном.

Приєднання до Банку розвитку Ради Європи ще більше інтегрує Україну в європейську сім’ю та наблизить до офіційного членства в Євросоюзі», – прокоментував Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.

Консультації щодо членства України Міністерство громад, територій та інфраструктури розпочало ще до повномасштабного вторгнення росії, у 2017. Одна з суттєвих перепон – сума членського внеску України для вступу до Банку розвитку Ради Європи мала б становити 58 мільйонів євро. Але згодом Україні запропонували безпрецедентні умови – приєднання без членського внеску.

  • БРРЄ та допомога українцям

З першого дня повномасштабного вторгнення Банк долучався до практичної допомоги жертвам війни, зокрема переміщеним з України особам.

Весною 2022 року Банк виділив з власного Фонду мігрантів та біженців 5,2 мільйона євро для підтримки таких осіб в різних країнах Європи.

Влітку минулого року Банк ухвалив 5 нових позик на суму майже 1,2 мільярда євро, з яких 980 мільйонів євро спрямовані на фінансування проєктів допомоги переміщеним особам з України.

Довідково. Банк розвитку Ради Європи (БРРЄ) – створена в 1956 році багатостороння фінансова установа, яка має виключно соціальну спрямованість. Банк є головним інструментом Ради Європи у практичній реалізації політики соціальної солідарності та згуртованості. Зокрема, БРРЄ має 3 ключові напрямки роботи:

  • стале інклюзивне зростання;
  • підтримка й підвищення якості життя уразливих груп та інтеграція біженців, переміщених осіб і мігрантів;
  • діяльність задля сталого екологічного розвитку.

Станом на сьогодні членами Банку є 40 держав-членів Ради Європи, Святий Престол та Косово. Штаб-квартира БРРЄ розташована в Парижі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України