Авторські статтіТехно

РЕБ: новий російський комплекс протиповітряної оборони

Концерн КРЕТ створив новий наземний комплекс радіоелектронної боротьби (РЕБ), призначений для протидії засобам повітряно-космічного нападу. Про це в інтерв’ю РІА Новини повідомив перший замглави концерну Ігор Насенков.

«Закінчено розробку наземного комплексу нового покоління РЕБ, який буде протидіяти загрозам з боку засобів повітряно-космічного нападу. Він включає в себе новітні модулі радіоелектронної розвідки (станції пасивної локації), які здатні вести розвідку з ще більшою деталізацією, ніж комплекс «Москва-1» », – розповів Насенков.

Як пояснив Насенков, в цьому новому комплексі застосовується не тільки тріангуляція, але й інші методи геолокації, зокрема розгалужено-далекомірний і фазовий. Оновлені методи побудови модулів управління, задіяні нові алгоритми організації радіоелектронного придушення. Значно розширена номенклатура і бойові можливості модулів радіоелектронного придушення.

Застосовані в комплексі рішення, зазначив Насенков, дозволяють ефективно придушувати всі сучасні та перспективні радіоелектронні засоби повітряно-космічного базування.

Комплекс 1Л267 «Москва-1» пройшов держвипробування в 2013 році. Він призначений для радіотехнічної розвідки повітряного простору (пошуків джерел радіовипромінювання) на дальності до 400 кілометрів. Комплекс включає в себе автоматизований командний пункт управління для координації роботи зовнішніх засобів радіоелектронного придушення, а також для передачі цільової інформації засобам ППО і ВПС. «Москва-1» може одночасно ставити завдання для дев’яти інших комплексів РЕБ і систем ППО.

Розвідка параметрів цілей ведеться в пасивному режимі (тільки за рахунок перехоплення власного радіовипромінювання), що забезпечує високу скритність роботи станції. Бойовий розрахунок комплексу становить чотири людини, час його розгортання займає 45 хвилин.

Популярная Механика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.