Українське військо нарощує використання наземних роботизованих систем на полі бою, йдеться про сотні і вже тисячі одиниць
Джерело: Defence Express
У Силах оборони України протягом минулого року спостерігалося зростання постачання наземних роботизованих платформ, про це Defense Express повідомив військовий ЗСУ керівник компанії з виробництва наземних роботизованих платформ “Ратель” [Ratel] Тарас Остапчук.
Як відзначає Остапчук, кількість виробників в Україні становить понад 50 компаній, а кодифікованих виробів, які можуть постачатися у Сили оборони України становить понад 110 одиниць.
Щодо кількості роботизованих платформ, які є на озброєнні Сил оборони України, то за даними Остапчука, минулого ріку могло бути поставлено понад 2000 платформ, загалом відзначається зростання поставок завдяки укладенню державних контрактів, а наступного року можливий восьмикратний зріст виробництва наземних роботизованих комплексів.
Щодо компанії Ratel, то станом на сьогодні було відвантажено близько 500 платформ, які на полі бою виконують завдання як роботи-камікадзе, здійснюють дистанційне мінування та забезпечують логістику.
Окремим питанням стоїть, звичайно, навчання операторів наземних дронів – за словами Остапчука, сьогодні в Україні є перша офіційна навчальна школа ЗСУ, де минулого року вперше випустили 31 оператора з військово-обліковою спеціальністю “оператор наземних роботизованих комплексів”. Крім того, сама компанія має дві власні навчальні школи, з яких протягом 2024 року було випущено 150 операторів роботизованих платформ.