Здоров'я

Рак маскується під інші хвороби: лікарі склали список симптомів

Перевірте себе!

Симптоми раку можуть проявлятися абсолютно по-різному – від непримітної родимки на тілі до сильного головного болю. А вісь рак підшлункової залози може проявлятися хвилеподібними болями в спині або животі. До такого висновку після багаторічних досліджень прийшли британські експерти з Cancer Research UK.

При цьому рак підшлункової залози на ранніх етапах собі майже ніяк не проявляє, а вищеназвані симптоми часто плутають з іншими нездужаннями. Поки людину лікують від неіснуючих хвороб, пухлину в підшлунковій прогресує. І коли організм дає серйозний збій, часто це вже пізно.

Експерти радять звертати увагу як мінімум на один ознака. Це почуття притупленого хвилеподібного болю в спині і животі.

Така біль ніби “накочує хвилями”. Причому вона може посилюватися, коли людина приймає лежачого положення, після їжі. А при нахилах вперед вона може проходити.

“Близько 70% людей, яким діагностують згодом рак підшлункової залози, звертаються до лікаря з-за таких болів”, – сказано в результатах дослідження.

Вчені уточнюють, що у деяких пацієнтів відчуття болю починається в животі і поширюється на спину, а дехто відчуває біль у спині.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України