Рак маскується під інші хвороби: лікарі склали список симптомів

Перевірте себе!

Симптоми раку можуть проявлятися абсолютно по-різному – від непримітної родимки на тілі до сильного головного болю. А вісь рак підшлункової залози може проявлятися хвилеподібними болями в спині або животі. До такого висновку після багаторічних досліджень прийшли британські експерти з Cancer Research UK.

При цьому рак підшлункової залози на ранніх етапах собі майже ніяк не проявляє, а вищеназвані симптоми часто плутають з іншими нездужаннями. Поки людину лікують від неіснуючих хвороб, пухлину в підшлунковій прогресує. І коли організм дає серйозний збій, часто це вже пізно.

Експерти радять звертати увагу як мінімум на один ознака. Це почуття притупленого хвилеподібного болю в спині і животі.

Така біль ніби “накочує хвилями”. Причому вона може посилюватися, коли людина приймає лежачого положення, після їжі. А при нахилах вперед вона може проходити.

“Близько 70% людей, яким діагностують згодом рак підшлункової залози, звертаються до лікаря з-за таких болів”, – сказано в результатах дослідження.

Вчені уточнюють, що у деяких пацієнтів відчуття болю починається в животі і поширюється на спину, а дехто відчуває біль у спині.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

thirteen + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh