У 2015 році кількість випадків переслідувань християн зростала – повідомляє щорічне дослідження «Індекс переслідувань» Міжнародної Християнської Ініціативи „Open Doors” (Відчинені двері). Основною причиною у 35 з 50 країн був радикальний іслам. Іншими чинниками були: релігійний націоналізм, диктаторські режими, посткомуністичний атеїзм, внутрішні етнічні конфлікти і організована злочинність. З цих причин 100 млн. визнавців Христа минулого року переслідували за їх віру по всьому світу.
Чотирнадцятий рік підряд на першому місці за кількістю випадків знаходиться Північна Корея, далі йдуть Ірак ,Еритрея, Афганістан, Сирія, Пакистан, Сомалі, Судан, Іран і Лівія. Загалом дослідники зафіксували зростання тиску переслідувань на 2,8 пункти відносно попереднього року.
Еритрея відзначається зростанням кількості переслідувань як наслідок диктаторської параної президента Афеверкі. Кожен християнин, який у цій країні осмілиться голосно відстоювати свої погляди, потрапляє до тюрми, незалежно від власного суспільного статусу. Цього року до індексу потрапили і нові країни: Нігер і Бахрейн, 49 і 48 місце відповідно. У першій країні страх сіє організація Боко Харам, а в другій дається чути впровадження законів шаріату.
Методологія, яку випрацювала організація, дозволяє відслідковувати надуживання державної влади, ціллю яких є постійний тиск на християн з метою обмеження їх релігійної свободи у п’яти окремих сферах – від приватного життя до державних подій. Окремо досліджуються випадки вбивств, підпалення домів чи церков. Країни, де утиск на християн найсильніший: Сомалі, Північна Корея, Еритрея, Афганістан, Мальдіви, Ірак, Іран, Саудівська Аравія ,Ємен і Сирія. Найвищий же рівень фізичного насильства відзначено у Нігерії, Пакистані, Іраку, Сирії, Бірмі, Середньо-Африканській республіці, Єгипті, Мексиці, Судані та Індії.
Цьогорічний рапорт подіє дані про 7000 вбитих за віру християн, що на 3000 більше за минулий рік. Причому тут не були включені дані Північної Кореї, Сирії та Іраку, звідки не було відповідних джерел інформації. На церкви і сакральні об’єкти здійснено 2300 нападів, а це подвоєння відносно даних минулого звіту.
Джерело: