Авторські статтіНовини

Рада кардиналів завершила засідання у Ватикані

10-12 грудня 2015 у Ватикані пройшло дванадцяте засідання Ради кардиналів з допомоги Святішому Отцеві в управлінні Церквою і підготовці проекту реформи Римської курії. Понтифік також брав участь у роботі, повідомив 12 грудня 2015 о. Федеріко Ломбарді, глава прес-служби Апостольського Престолу.

Учасники зустрічі, в першу чергу, познайомилися з доповіддю кардинала Леонардо Сандрі, префекта Конгрегації у справах Східних Церков, і обговорили діяльність цієї дикастерії, її компетенції та роль у сфері екуменічних відносин.

У ході засідання зверталася увага на важливість промови Папи Франциска від 17 жовтня 2015 року, приуроченої до 50-річчя заснування Синоду Єпископів. Зокрема мова йшла про порушені Святішим Отцем принцип “синодальності” і необхідність в “децентралізації”. Рада кардиналів висловила побажання поглибити роздум над цією промовою і її значенням в контексті реформи Римської курії. Цьому питанню буде присвячене її лютневе засідання.

Кардинали продовжили дискусію щодо створення двох нових дикастерій: з питань мирян, сім’ї і життя, і з питань справедливості, миру та міграції, з метою представити Папі остаточні пропозиції.

Учасниками засідання піднімалися питання економічної ситуації Ватикану. Голова Ради з економічних питань, кардинал Рейнхард Маркс поінформував про вибір компанії “PricewaterhouseCooper” в якості зовнішнього аудитора.

Голова Секретаріату з економічних питань, кардинал Джордж Пел повідомив про створення робочої групи з аналізу “майбутньої” економіки Святого Престолу і Держави Ватикан. До її складу, крім співробітників Секретаріату, увійшли представники держсекретаріату, Губернатарату, Адміністрації майна, Конгрегації євангелізації народів, Секретаріату з комунікації та Інституту релігійних справ. Робоча група вже почала свою діяльність.

В ході засідання Ради, кардинал Шон О’Меллі, старишина Папської комісії по захисту неповнолітніх, поінформував про діяльність цієї структури, розпаровці освітніх і виховних програм, а також допомоги місцевим єпископатом.

Члени Ради склали розклад засідань на 2016 Вони пройдуть: 8-9 лютого, 11-13 квітня, 6-8 червня, 12-14 вересня і 12-14 грудня.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.