Рада кардиналів завершила засідання у Ватикані

10-12 грудня 2015 у Ватикані пройшло дванадцяте засідання Ради кардиналів з допомоги Святішому Отцеві в управлінні Церквою і підготовці проекту реформи Римської курії. Понтифік також брав участь у роботі, повідомив 12 грудня 2015 о. Федеріко Ломбарді, глава прес-служби Апостольського Престолу.

Учасники зустрічі, в першу чергу, познайомилися з доповіддю кардинала Леонардо Сандрі, префекта Конгрегації у справах Східних Церков, і обговорили діяльність цієї дикастерії, її компетенції та роль у сфері екуменічних відносин.

У ході засідання зверталася увага на важливість промови Папи Франциска від 17 жовтня 2015 року, приуроченої до 50-річчя заснування Синоду Єпископів. Зокрема мова йшла про порушені Святішим Отцем принцип “синодальності” і необхідність в “децентралізації”. Рада кардиналів висловила побажання поглибити роздум над цією промовою і її значенням в контексті реформи Римської курії. Цьому питанню буде присвячене її лютневе засідання.

Кардинали продовжили дискусію щодо створення двох нових дикастерій: з питань мирян, сім’ї і життя, і з питань справедливості, миру та міграції, з метою представити Папі остаточні пропозиції.

Учасниками засідання піднімалися питання економічної ситуації Ватикану. Голова Ради з економічних питань, кардинал Рейнхард Маркс поінформував про вибір компанії “PricewaterhouseCooper” в якості зовнішнього аудитора.

Голова Секретаріату з економічних питань, кардинал Джордж Пел повідомив про створення робочої групи з аналізу “майбутньої” економіки Святого Престолу і Держави Ватикан. До її складу, крім співробітників Секретаріату, увійшли представники держсекретаріату, Губернатарату, Адміністрації майна, Конгрегації євангелізації народів, Секретаріату з комунікації та Інституту релігійних справ. Робоча група вже почала свою діяльність.

В ході засідання Ради, кардинал Шон О’Меллі, старишина Папської комісії по захисту неповнолітніх, поінформував про діяльність цієї структури, розпаровці освітніх і виховних програм, а також допомоги місцевим єпископатом.

Члени Ради склали розклад засідань на 2016 Вони пройдуть: 8-9 лютого, 11-13 квітня, 6-8 червня, 12-14 вересня і 12-14 грудня.

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh