Авторські статтіТехно

Геофізики спрогнозували збільшення тривалості доби на Землі

Геофізики з США, Канади та Франції спрогнозували збільшення тривалості земної доби. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Science Advances, а коротко про них повідомляється на сайті The Guardian.

Проведені геофізиками розрахунки показують, що протягом XXI століття кожен день земна доба будуе збільшуватися мінімум на п’ять мілісекунд, а вісь обертання Землі з Північного полюса за найближчі 100 років зміститься на 1 сантиметр.

До своїх висновків вчені дійшли, проаналізувавши темпи танення льодовиків на Землі. Це повинно привести до перерозподілу матерії з північних регіонів (зокрема, Гренландії) до екватора, у результаті чого обертання планети навколо своєї осі сповільниться.

У своїй роботі геофізики уточнили проведене в 2002 році океанографом Вальтером Манком дослідження, присвячене впливу танення льодовиків, викликаного глобальним потеплінням, на обертання Землі і нахил її осі.

Манк такого впливу не виявив, однак геофізики у своєму дослідженні зясували, що такий результат пов’язаний у тому числі з невірною оцінкою підвищення рівня моря протягом XX століття (2 міліметри замість 1-1,5 міліметра).

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.