Геофізики спрогнозували збільшення тривалості доби на Землі

Геофізики з США, Канади та Франції спрогнозували збільшення тривалості земної доби. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Science Advances, а коротко про них повідомляється на сайті The Guardian.

Проведені геофізиками розрахунки показують, що протягом XXI століття кожен день земна доба будуе збільшуватися мінімум на п’ять мілісекунд, а вісь обертання Землі з Північного полюса за найближчі 100 років зміститься на 1 сантиметр.

До своїх висновків вчені дійшли, проаналізувавши темпи танення льодовиків на Землі. Це повинно привести до перерозподілу матерії з північних регіонів (зокрема, Гренландії) до екватора, у результаті чого обертання планети навколо своєї осі сповільниться.

У своїй роботі геофізики уточнили проведене в 2002 році океанографом Вальтером Манком дослідження, присвячене впливу танення льодовиків, викликаного глобальним потеплінням, на обертання Землі і нахил її осі.

Манк такого впливу не виявив, однак геофізики у своєму дослідженні зясували, що такий результат пов’язаний у тому числі з невірною оцінкою підвищення рівня моря протягом XX століття (2 міліметри замість 1-1,5 міліметра).

Лента.ру

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh