Новини

Путін отримав удар і влучив в незнайому ситуацію: що значить розгром найманців РФ в Сирії

7 лютого в Сирії при спробі захоплення нафтового родовища в результаті удару артилерії і авіації міжнародної коаліції на чолі з військами США були знищені найманці з російської власності військової компанії “Вагнер”.

За неофіційною інформацією, кількість убитих може становити кілька сотень поранених – ще більше. При цьому Москва офіційно заперечує загибель своїх громадян у Сирії.

Російський політолог Дмитро Орєшкін розповів “Апострофу”, чому такі жорсткі дії американців стали несподіванкою для Володимира Путіна, що тепер загрожує президенту РФ і чим може відповісти Кремль.

Цей удар по ПВК “Вагнера” здається мені порушення неформальних домовленостей. Тобто російська армія там як би не функціонує. Відповідно, Америка, прекрасно знаючи, що там є російські військовослужбовці, винна їх не дуже сильно безпосередньо чіпати. Це як би по понятіям. А тут прямий удар по наступаючим наземним військам, серед яких, як, напевно, знали американці, є і люди з ЧВК.

Цього, думаю, в Кремлі не очікували, і Володимир Володимирович Путін цього теж не очікував. Тому що це означає – в його уявленні – зміну парадигми. Він сприймає американців, та й взагалі Захід, як боягузів, які покричали і заспокояться. Відібрали в України Крим – попротестуют і звикнуть. І тут далі вісь така штука… Це, як мені здається, створює нову рамку відносин.

І головне – відповісти у цій ситуації нічим. Тому що, формально кажучи, російських збройних сил там немає, удару по Росії не було. А неформально Володимир Володимирович Путін дуже багато втратив в очах патріотічної громадськості. І не даремно скандал піднявши ніхто інший, як пан Гиркин (колишній ватажок так званої ДНР Ігор Гиркин (Стрільців), – ред.), який звинувачує Путіна в слабкості, боягузтва і взагалі персоніфікує з правого, такої націоналістичної, фашистсько-силовий боці претензії до Путіна.

Тобто, з моєї точки зору, якщо Путіна зараз хтось і змінить, то, швидше за все, це будуть набагато більш радикальні “силовиковые” угруповання, які считают, що Путін проводити занадто слабку політику, а треба діяти жорсткіше скрізь, де тільки можна. Так що це в першу чергу серйозний підрив позицій Володимира Володимировича в очах так званої патріотічної громадськості і силовиків, зокрема.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України