Путін отримав удар і влучив в незнайому ситуацію: що значить розгром найманців РФ в Сирії

7 лютого в Сирії при спробі захоплення нафтового родовища в результаті удару артилерії і авіації міжнародної коаліції на чолі з військами США були знищені найманці з російської власності військової компанії “Вагнер”.

За неофіційною інформацією, кількість убитих може становити кілька сотень поранених – ще більше. При цьому Москва офіційно заперечує загибель своїх громадян у Сирії.

Російський політолог Дмитро Орєшкін розповів “Апострофу”, чому такі жорсткі дії американців стали несподіванкою для Володимира Путіна, що тепер загрожує президенту РФ і чим може відповісти Кремль.

Цей удар по ПВК “Вагнера” здається мені порушення неформальних домовленостей. Тобто російська армія там як би не функціонує. Відповідно, Америка, прекрасно знаючи, що там є російські військовослужбовці, винна їх не дуже сильно безпосередньо чіпати. Це як би по понятіям. А тут прямий удар по наступаючим наземним військам, серед яких, як, напевно, знали американці, є і люди з ЧВК.

Цього, думаю, в Кремлі не очікували, і Володимир Володимирович Путін цього теж не очікував. Тому що це означає – в його уявленні – зміну парадигми. Він сприймає американців, та й взагалі Захід, як боягузів, які покричали і заспокояться. Відібрали в України Крим – попротестуют і звикнуть. І тут далі вісь така штука… Це, як мені здається, створює нову рамку відносин.

І головне – відповісти у цій ситуації нічим. Тому що, формально кажучи, російських збройних сил там немає, удару по Росії не було. А неформально Володимир Володимирович Путін дуже багато втратив в очах патріотічної громадськості. І не даремно скандал піднявши ніхто інший, як пан Гиркин (колишній ватажок так званої ДНР Ігор Гиркин (Стрільців), – ред.), який звинувачує Путіна в слабкості, боягузтва і взагалі персоніфікує з правого, такої націоналістичної, фашистсько-силовий боці претензії до Путіна.

Тобто, з моєї точки зору, якщо Путіна зараз хтось і змінить, то, швидше за все, це будуть набагато більш радикальні “силовиковые” угруповання, які считают, що Путін проводити занадто слабку політику, а треба діяти жорсткіше скрізь, де тільки можна. Так що це в першу чергу серйозний підрив позицій Володимира Володимировича в очах так званої патріотічної громадськості і силовиків, зокрема.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh