Авторські статті

Путін розгойдуватиме Молдову: експерт пояснив, чи можливий сценарій з анексією “Придністров’я”

“Владі” невизнаного Придністров’я вигідно сидіти тихо і не йти на ескалацію ситуації. Але на підготовлюваному з’їзді “депутатів” (28 лютого 2024 року) “республіка” вийде із “сірого” статусу і дійсно може попроситися до складу Російської Федерації.

За такого сценарію всі остаточні рішення, зокрема про можливі військові провокації, ухвалюватимуть у Москві.

Думкою про ситуацію в коментарі OBOZ.UA поділився експерт-міжнародник Дмитро Левусь. На запитання, наскільки серйозно можна сприймати підготовку в Тирасполі “з’їзду депутатів усіх рівнів”, він відповів: “Ну, знаєте, я думаю, що після 2014 року і після 24 лютого 2022-го будь-яку інформацію про радикальні дії Російської Федерації слід сприймати серйозно”.

Ватажки невизнаної “ПМР” не бажають зайвого загострення, вважає експерт. Він розповів, що його знайомі з Молдови, які активно відстежують ситуацію, припускають: однозначної “заявки” на приєднання Придністров’я до РФ може не бути.

У Придністров’ї “бажають зберегтися в цих умовах”. “Одна справа, якби війна розвивалася так, як розповідав Кремль: десант на півдні України, просування танкових угруповань у Придністров’я. Тоді б і ці півтори тисячі власне російських військ, які там є, могли б ударити в спину українцям, і всі Придністровські мілітарні структури теж стали б воювати… А в тих умовах, як усе склалося, дійсно це може бути зайвою радикалізацією”, – пояснив Левусь.

З іншого боку, він не виключає, що звернення “ПМР” до Росії буде.

“Чому? Тому що одна справа, чого хоче “керівництво” регіону, а інша справа, як на це може відреагувати і натиснути Москва”, – сказав Левусь.

На його думку, диктатору Володимиру Путіну може бути вигідно розгойдати ситуацію в Молдові, адже “йому явно не шкода тих, хто виконує його завдання, функції”.

“І так, як складається для Російської Федерації зараз ситуація, ми вже побачили на прикладі Палестини – Росію влаштовує, щоб розмивалася увага до війни з Україною. І створювалося якомога більше осередків реальної війни. Тому, я думаю, таке бажання може бути”, – припустив експерт.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України