Пинзеник: Без ухвалення урядом додаткових заходів Держбюджет за доходами виконаний не буде

Без ухвалення урядом додаткових до прийнятих нещодавно заходів державний бюджет цього року за доходами виконаний не буде. Про це заявив народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник. 

Він зауважив, що до загального фонду державного бюджету за підсумками кварталу надійшло 78,4 млрд. грн., що на 10,2% більше відповідного періоду попереднього року, в тому числі за березень отримано 32,2 млрд. грн. проти 26 млрд. в березні 2013 року (+23,6%). Пинзеник нагадав, що за підготовленим новим урядом документом, який містить більш реалістичну цифру надходжень (на 30 млрд. менше схваленої попереднім урядом), доходи держбюджету мають зрости цього року на 8%.

«Порівняння цифр – 10,2% фактично проти 8% приросту за затвердженим бюджетом не дає підстав бути спокійним стосовно динаміки бюджетних доходів. Причина – в структурі доходів», – наголосив Пинзеник.

Народний депутат пояснив, що за підсумками першого кварталу НБУ перерахував до бюджету 15,8 млрд. грн. при затвердженій законом цифрі на рік 22,8 млрд. «За три місяці бюджет отримав майже 70% річної суми, в тому числі за березень – понад 30% річного показника. Звідки ж будуть братися доходи від НБУ в наступні квартали?» – зауважив Віктор Пинзеник.

«Ударівець» також звернув увагу на значне скорочення відшкодування ПДВ. Зокрема, за його словами, у першому кварталі його сума виявилася меншою на 4,4 млрд. грн., ніж попереднього року, в березні – вдвічі меншою показника, як минулого року, так і затвердженого законом про бюджет на 2014 р.

«Якщо привести показники доходів до коректного співставного вигляду, то за перший квартал цього року доходи загального фонду державного бюджету реально зменшилися до попереднього року на 14%», – підкреслив Пинзеник.

Він також зауважив, що березнева ситуація значно краща, але доходи все ж не дотягнули до показників березня минулого року (на 0,8%). «І без ухвалення урядом додаткових до прийнятих нещодавно заходів державний бюджет цього року за доходами виконаний не буде», – додав Віктор Пинзеник.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh