Політика

Путін визнає незалежність самопроголошених “ЛДНР” та висуває ультиматум Києву. Відео

Президент РФ володимир путін визнав правосуб’єктність самопроголошених “ЛНР” і “ДНР” і підписав відповідний указ. Рішення було ухвалене після засідання Ради безпеки РФ 21 лютого.

Про це очільник Кремля оголосив майже у годинному зверненні до громадян, яке супроводжувалося довгим екскурсом в історію і погрозами на адресу України, НАТО і США :

Про підписання указу Путін повідомив у екстреному відеозверненні до своїх громадян. Він зробив майже 30-хвилинний екскурс в історію, нагадавши вчергове, що “сучасна Україна цілком створена Росією за рахунок відторгнення частини її історичних територій, у жителів ніхто нічого не питав”.

Про це повідомляє Суспільне.

“Україну і в наші дні можна з повною підставою назвати “Україна імені Володимира Ілліча Леніна”. Він її автор і архітектор”, — заявив Путін.

Водночас він додав, що Україна для Росії не просто сусідня країна, а “частина історії, наші товариші, родичі і близькі”. Путін також заявив, що Хрущов подарував Крим Україні.

“Навіщо треба було тоді робити такі щедрі подарунки, про які націоналісти навіть і не мріяли?”, – наголосив Путін.

Він згадав про розпад СРСР та пояснив, що “до розпаду нашої єдиної держави привела низка помилок вищого керівництва в економічній і національній політиці”. Очільник Кремля вчергове розкритикував Революцію Гідності, повторив пропагандистський наратив про те, що “Майдан не наблизив Україну до демократії й прогресу”.

Путін переконаний, що “нова військова стратегія України — це ні що інше, як підготовка до бойових дій проти Росії”.

“У березні 2021 року Україна ухвалила нову військову стратегію. Цей документ фактично цілком присвячений протистоянню з Росією. Ціль – втягування іноземних держав у конфлікт з нашою країною. Стратегія передбачає організацію у російському Криму і на території Донбасу терористичного підпілля. У ній прописані і контури передбачуваної війни, і закінчення вона має, цитую “за сприяння міжнародної спільноти на вигідних для України умовах”, — заявив Путін.

Він зазначив, нещодавно президент Зеленський заявив про можливу відмову України від без’ядерного статусу: “Обзавестися тактичною ядерною зброєю Україні буде набагато простіше, особливо при технологічній підтримці з-за кордону. З появою в України зброї масового ураження ситуація в питанні безпеки в світі і для Росії зміниться докорінно, ми не можемо не реагувати на ці загрози”.

На думку Путіна, вступ України до НАТО і розміщення на її території озброєння — питання вирішене, а головна мета Заходу — стримати розвиток Росії.

“Вступ України до НАТО — це пряма загроза безпеці Росії. Це ніж до горла: балістичні ракети можуть долетіти з Харкова до Москви за 7-8 хвилин. Україна, США, НАТО повністю ігнорували прохання, протести, попередження Росії. Плювали на них. Припускаю, що вони будуть поводити себе так само, за відомою приказкою “собака гавкає, а караван іде”, — переконаний Путін.

У зв’язку з цим, підкреслив російський президент, “Росія має повне право вживати відповідних заходів”. Після чого оголосив про визнання незалежності “ЛДНР”: “Прошу Федеральні Збори РФ підтримати це рішення, а потім ратифікувати договір про дружбу і взаємодопомогу з обома республіками. Два цих документи будуть підготовлені і підписані найближчим часом”.

Наостанок Путін погрозив Києву: “Тих хто захопив та утримує владу в Києві ми вимагаємо негайно припинити бойові дії. У протилежному випадку вся відповідальність за можливе продовження кровопролиття буде цілком та повністю на совісті правлячого у Києві режиму”.

Під час виступів усі без виключення члени Радбезу озвучили майже однакові тези про те, що Київ “не збирається виконувати Мінські угоди”, НАТО планує “небезпечне розширення” на Схід, а території Донбасу “не потрібні українській владі”. Тому, визнання правосуб’єктності “ЛДНР” називалося, як єдиний вихід. На початку засідання Путін вчергове повторив, що якщо Україна буде прийнята в НАТО, загрози для Росії багаторазово зростуть.

“Мета сьогоднішнього засідання Радбезу — визначити кроки по Донбасу, маючи на увазі і звернення “ДНР” і “ЛНР” з проханням визнати їх суверенітет. Питання визнання “ДНР” і “ЛНР” тісно пов’язані з глобальними проблемами забезпечення безпеки у світі і Європі”, — зазначив Путін.

Він попросив очільника МЗС РФ Сергія Лаврова і представника РФ в Тристоронній контактній групі, заступника керівника Адміністрації президента РФ Дмитра Козака доповісти про свої оцінки ситуації по Донбасу та перемовин з офіційним Києвом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України