Авторські статті

Путін підтвердив факт економічного колапсу 2014 року

  Сьогодні, під час свого виступу на засіданні Ради законодавців у Петербурзі президент Російської Федерації Володимир Путін підтвердив факт економічного колапсу, що стався в 2014-му році в результаті дії накладених на РФ санкцій. Так, за словами Путіна, країна в 2014-му не дорахувалася 160 млрд доларів.

По початку мене ця цифра не збентежила, оскільки її озвучувало багато іноземних аналітиків. Але ось у чому дилема, настільки значні втрати Росія зазнала виключно на тлі падіння цін (на нафту) з $ 110 до $ 50 доларів за барель. В результаті цього падаюча економіка РФ не дорахувалася $ 160 мільярдів з $ 500 млрд.

Справа в тому, що я писав про те, що Центральний банк Росії поніс більше 150 мільярдів доларів втрат золотовалютних резервів протягом 2014 року. З урахуванням приросту, під час стабільно зростаючої економіки, втрати золотовалютних резервів можна сміливо фіксувати на рівні $ 200 млрд. Саме з цієї причини я спочатку не здивувався озвученій Путіном цифрі, а трохи пізніше зрозумів, що мова йде про інші втрати економіки.

Таким чином, завдяки щиросерде визнання Путіна можна констатувати, що в 2014-му Росія втратила мінімум $ 350 млрд! Нагадаю, що за прогнозами на 2015-й ВВП РФ складе $ 900 млрд. – $ 950 млрд. Фактично не перевищить $ 1 трлн. за багато років, ставши меншим ніж навіть ВВП Нью-Йорка.

Хотілося б додати, що точні дані про втрати російської економіки в 2014-му ми так до кінця і не дізнаємося. Занадто багато тіньових схем та інформація спливає періодично з легкої подачі самих же ініціаторів кризи в незначних кількостях. Але навіть маючи на руках нечисленні цифри, розумієш наскільки добре прижився хутровий звір з роду псових на російських просторах, підсумовує блогер Злий Одессит.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України