Авторські статтіЗдоров'я

Психосоматика: 12 сигналів нашого тіла

Наше тіло – складний механізм, чутливо реагує не лише на зовнішні, але і внутрішні фактори. Доктор Сьюзен Баббель, психолог, фахівець в області депресії, висунула цікаву теорію про сигнали нашого тіла.

Баббель вважає що дискомфорт і біль можуть бути сигналами про внутрішні переживання – страхи, невирішених питаннях. Хронічні болі – симптоми стресу і емоційних проблем, особливо коли з фізіологією все в порядку і видимих причин болю немає.

Голова

Будь головні болі виникають від надмірної напруги. Це може бути заклопотаність результатом, часті переживання з незначним дрібницям, постійний поспіх.

Кожен день залишайте час для себе. Дозволяйте собі розслабитися і не турбуйтеся про справи якийсь годину. Відпочивайте і не картайте себе за це. Від цих хвилин простою» ваша продуктивність зросте. І голова боліти не буде.

Шия

Дискомфорт в області шиї символізує вантаж образи на оточуючих, вантаж досади на власну недосконалість. Шия болить, коли ми не можемо пробачити когось або самого себе.

Перегляньте своє ставлення до себе і оточуючих. Найчастіше люди не хочуть вас ображати. А ви не зобов’язані відповідати власним суворим очікуванням. Ставитеся до світу легше і навчіться прощати. І ще важливо частіше думати про речі, які ви любите.

Плечі

Біль в плечах говорити про ті, що ми носимо важку емоційне навантаження, знаходимося під великим емоційним тиском. Можливо, хто-то в нашому оточенні ти на нас. Або ми не можемо прийняти важливе рішення, і воно лежить на наших плечах тяжким тягарем.

Спробуйте поділитися своїми проблемами з близьким другом. Ви відчуєте полегшення. Навіть якщо ви просто пробачите, це вже не допоможе нести цю вагу в поодинці. А може бути, і відкриє очі на просте рішення проблеми.

Верхня частина спини

Болі в цій області говорять про відсутність емоційної підтримки, про шлюб близьких людей поруч. Коли ми підсвідомо відчуваємо себе нелюбимими або недооціненими.

Більше спілкуйтеся з різними людьми. Не зациклюйтеся на собі, будьте відкриті і доброзичливі. Знайомтеся, сходіть на побачення. І головне, не пригнічуйте в собі почуття прихильності.

спини

Якщо ми постійно турбуємося про гроші, у нас може боліти поперек. Можливо, власна таємна заздрість багатого життя ніяк не дає спокою або близькі постійно змушують переживати з приводу грошей.

Не в грошах щастя – як ні банально це звучить, але це так. А тому перестаньте турбуватися – найкращі речі в житті є безкоштовними! І займайтеся улюбленою справою. Справа, в яке вкладена душа, принесе не тільки задоволення, але й відчутні дивіденди в майбутньому.

Лікті

Біль в ліктях вказує на брак гнучкості, на занадто вперте небажання йти на компроміс. Швидше за все, ми противимося якимось важливим змінам у житті. Чи підсвідомо боїмося прийняти щось нове.

Життя іноді може здаватися занадто важкою і жорсткою. Це тільки здається. Можливо, ви просто все ускладнюєте. Будьте гнучкіші – не витрачайте енергію на боротьбу з тим, на що ви не в силах вплинути.

Руки

Руки болять у тих, хто давно і сильно потребує дружбу. У тих, кому не вистачає розслаблення і простого дружнього спілкування з іншими людьми. Якщо у вас ниють кисті рук – це сигнал про те, що пора виходити з свого замкнутого маленького світу.

Спробуйте завести нових друзів. Пообідайте з колегою. Сходіть на стадіон, на концерт – відчуйте себе частиною натовпу. Сміливіше вступайте у розмови з новими людьми, адже заздалегідь не вгадати, де можна зустріти справжню дружбу.

Стегна

Такі болі можуть мучити людей, занадто чіпляються за передбачуваність життя і комфорт. Патологічна боязнь змін, небажання змінювати усталений порядок речей, постійний опір новому можуть спровокувати біль у стегнах.

Не чиніть опір природному плину життя. Життя рухлива, мінлива і, тим і цікава. Сприймайте зміни як захоплюючі пригоди. І не відкладайте на потім важливі для себе рішення.

Коліна

Біль у колінах, найімовірніше, є ознакою сильно роздутого «я». Коліна болять, коли ми занадто багато думаємо про себе і дуже мало про інших, коли ми твердо і безкомпромісно впевнені, що світ обертається навколо нас.

Озирніться навколо – ви не одні на планеті. Будьте уважнішими до оточуючих. Вислухайте одного, допоможіть мамі, підмінити колегу. Частіше допомагайте людям. Можна зайнятися волонтерською діяльністю.

Гомілка

Біль в цій області – ознака сильної емоційної перевантаження. Почуття власництва, любовні переживання, болісна, осліплюючий ревнощі.

Потрібно навчитися довіряти своїй половинці. Розслабтеся і перестаньте контролювати коханої людини, не накручуйте себе. І, можливо, настав час відмовитися від старих, що зжили себе, прихильностей.

Щиколотки

Біль в гомілках означає, що ми часто забуваємо про себе. І відмовляємо собі в отриманні задоволення. Може бути, робота займає весь наш годину або ми надто несерйозно ставимося до своїх бажань, постійно відсуваючи їх на другий план.

Настав час почати себе балувати. Купіть собі те, що хочеться, дайте собі виспатися, спробуйте ту коштовну вкусняшку. Забудьте на час про кар’єр єру і подумайте, наприклад, про романтичні стосунки. Або сплануйте подорож своєї мрії.

Ступні

Причина болю щабель, ймовірно, в глибокій апатії. Як ніби наше тіло відмовляється йти далі, як ніби ми боїмося життя і не бачимо сенсу в русі вперед. Коли ми підсвідомо вважаємо, що все погано і життя не вдалася, наші ноги болять.

Вчіться звертати увагу на маленькі радості життя. На красу навколишнього світу і людей. Насолоджуйтеся смаками, запахами, вітром і сонцем. Заведіть пухнастого улюбленця або знайдіть цікаве хобі. Наповніть своє життя. Уникайте сумних спогадів і частіше посміхайтеся. Шукайте радість в житті щодня.

Висновок

Висновок нескладний: любіть себе, прощайте собі. Уважніше ставтеся до оточуючих і постарайтеся не тримати зла на людей і образи. Спілкуйтеся, посміхайтеся (вам це дуже йде) і будьте здорові

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України