ЄС|NATO

Польща може передати Україні свої винищувачі МіГ-29 вже наступного місяця. Відео

Польща може передати Україні свої винищувачі МіГ-29 вже наступного місяця, повідомляє Defence Express з посиланням на видання The Guardian, з посиланням на прем’єр-міністра Матеуша Моравецького.

Президент Анджей Дуда також підтвердив цю інформацію раніше. За даними Military Balance 2022, наразі на озброєнні поляків знаходиться 28 винищувачів МіГ-29, з яких 22 є МіГ-29А, а ще шість – МіГ-29УБ.

Щодо кількості переданих винищувачів, то голова канцелярії президента Польщі, Павел Шрот, зазначив, що це буде невелика кількість, приблизно 12 або одна ескадрилья. Президент Дуда в своєму інтерв’ю з CNN також відзначив, що Україна буде готова використовувати літаки негайно.

Згадується також, що Словаччина також має намір передати Україні свої 11 винищувачів МіГ-29AS та МіГ-29UBS, але їх передача досі не відбулася. Міністр оборони Словаччини Ярослав Над закликав уряд країни прийняти рішення щодо передачі цих літаків Україні, а також зазначив, що Польща також повинна долучитися до передачі винищувачів.

За інформацією видання The Guardian, Польща може передати свої винищувачі МіГ-29 Україні вже протягом 4-6 тижнів. Прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький не надав більше деталей про цю передачу, однак президент країни Анджей Дуда в інтерв’ю CNN заявив, що Україна буде готова використовувати ці літаки негайно.

За даними Military Balance 2022, наразі Польща має 28 радянських винищувачів МіГ-29, з яких 22 є МіГ-29А, а ще шість – МіГ-29УБ. Голова канцелярії президента Польщі Павел Шрот заявив, що кількість винищувачів, які передасть Польща Україні, буде невеликою, ймовірно близько 12 або одна ескадрилья.

 

Підготовка до вильоту МіГ-29 в "польових умовах", вересень 2022 року, фото - Повітряне командування "Центр
Підготовка до вильоту МіГ-29 в “польових умовах”, вересень 2022 року, фото – Повітряне командування “Центр

 

Також слід зазначити, що Словаччина раніше виразила намір передати Україні свої 11 винищувачів МіГ-29AS та МіГ-29UBS, проте передача ще не відбулась. Міністр оборони Словаччини Ярослав Над закликав уряд країни прийняти рішення про передачу літаків Україні, а також зазначив, що Польща має долучитися до цієї передачі.

Отже, можлива передача винищувачів МіГ-29 від Польщі та Словаччини до України є важливим кроком в підтримці безпеки та обороноздатності України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України