Війна рф проти України

В США помітили, що ЗСУ по рашистам стріляють навіть з кулеметів “Максим” часів Другої світової. Фото

У березні 2023 року зображення з відкритих джерел показує бійця ЗСУ, який тримає модифікований кулемет "Максим"

У березні 2023 року зображення з відкритих джерел показує бійця ЗСУ, який тримає модифікований кулемет “Максим”. Він стверджує, що вони вимушені використовувати таку зброю, оскільки не мають можливості користуватись новітніми розробками.

Про це повідомляє видання Defence Express

За допомогою кулемета “Максим” бійці ЗСУ борються з живою силою рашистів та знищують дрони-камікадзе іранського виробництва.

Автори американського ресурсу Task and Purpose зазначають, що кулемет “Максим” є достатньо надійною зброєю, яка не має високої віддачі та є невибагливою в плані набоїв, які можуть використовуватись для стрільби. Залежно від задачі, захисники модифікують кулемети, створюючи, наприклад, двоствольні або чотириствольні установки для протидії дронам-камікадзе, а також прикріплюють глушники та оптичні приціли для стрільби по російським окупантам.

Task and Purpose стверджує, що кулемет “Максим” – це приклад зброї часів Другої світової, яка застосовується бійцями ЗСУ для боротьби проти російських окупантів. Незважаючи на його недоліки, такі як громіздкі габарити та водяне охолодження ствола, цей кулемет виявився досить ефективним у сучасних бойових умовах. Західні експерти показують зацікавленість у детальному вивченні технічних аспектів модифікації кулемета “Максим”, щоб дізнатись про досвід ЗСУ в боях проти армії РФ.

Спарена зенітна кулеметна установка "Максим", фото - 241 бригада ТрО
Спарена зенітна кулеметна установка “Максим”, фото – 241 бригада ТрО

 

Також вони ставлять акцент на тому, що на їх думку кулемет “Максим” – зброя достатньо надійна, не має високої віддачі та начебто “невибагливий” в плані набоїв, які можуть використовуватись для стрільби. Хоча і має свої недоліки – громіздкі габарити та водяне охолодження ствола.

Кулемет “Максим” також привернув увагу ресурсу Task and Purpose як приклад зброї часів Другої світової, котрій здавалось би не мало б знайтись місця в “сучасній війні 21 сторіччя”, але таки застосовується бійцями ЗСУ для боротьби проти російських окупантів.

Експерти в США "відкрили" для себе, що ЗСУ по рашистам стріляють навіть з кулеметів "Максим""Тачанка" з кулеметом "Максим" на шасі автомобіля ЛуАЗ, травень 2022 року, стоп-кадр з репортажу "Суспільне.Запоріжжя"
“Тачанка” з кулеметом “Максим” на шасі автомобіля ЛуАЗ, травень 2022 року, стоп-кадр з репортажу “Суспільне.Запоріжжя”

 

З однієї сторони, це дуже добре, що профільні експерти в країнах Заходу прагнуть аж настільки детально досвід дій ЗСУ в боях проти армії РФ, що звертають увагу навіть на функціональність апгрейду кулеметів “Максим”, залежно від поставленого завдання.

Але з іншої сторони, виходить, що західні експерти лише зараз “відкрили” для себе, що наші захисники вимушені використовувати навіть кулемети часів Другої світової, і в першу чергу саме через нестачу інших типів зброї для боїв проти піхоти рашистів. Бо перші згадки в західних ЗМІ про застосування “Максимів” з нашої сторони під час повномасштабного вторгнення РФ були вже як мінімум у травні 2022 року.

Експерти в США "відкрили" для себе, що ЗСУ по рашистам стріляють навіть з кулеметів "Максим"

Боєць Запорізької ТРО, “тачанка” з кулеметом “Максим” та радянським ДП-27, травень 2022 року, стоп-кадр з репортажу “Суспільне.Запоріжжя”

Значну частку в пакетах військової допомоги від США для ЗСУ займають поставки стрілецької зброї та набоїв. Зокрема, американські військові ще в жовтні 2022 року по суті поставили собі завдання скупити всі доступні в світі АК-74, щоб потім передати ці автомати нашим захисникам.

І навіть такі деталі показують, що бійці ЗСУ використовують кулемети “Максим” якраз тому, що нам потрібно ще більше стрілецької зброї та набоїв до неї в поставках допомоги від союзників.

"Тачанка" бійців ЗСУ із кулеметом "Максим", червень 2022 року, зображення з відкритих джерел
“Тачанка” бійців ЗСУ із кулеметом “Максим”, червень 2022 року, зображення з відкритих джерел

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України