Техно

Приватна компанія в США планує запустити буксири на навколоземну орбіту

Momentus досягає прогресу в реалізації угоди про національну безпеку

Компанія Momentus, що займається космічними перевезеннями, заявляє, що досягає прогресу в реалізації угоди про національну безпеку, яка дозволить компанії отримати ліцензії, необхідні для її першої місії.

У своїх перших квартальних фінансових результатах після завершення злиття з компанією зі спеціального придбання (SPAC) у серпні керівники Momentus заявили 9 листопада, що вони працюють як над технічними, так і над регуляторними напрямками над першим запуском свого буксира Vigoride в рамках місії SpaceX. у червні 2022 року.

Momentus намагався запустити свої перші буксири Vigoride у січні та червні цього року для інших місій SpaceX, але Федеральне управління авіації відхилило перевірку корисного навантаження для транспортного засобу, посилаючись на занепокоєння, висловлені Міністерством оборони щодо російських співзасновників та власників компанії. . Це призвело до угоди Momentus про придбання акцій цих співзасновників за 40 мільйонів доларів, а також укладання угоди про національну безпеку (NSA) з федеральним урядом для вирішення цих проблем.

«Momentus вже досягла значного прогресу у впровадженні АНБ», — сказав Джон Руд, виконавчий директор Momentus, під час розмови про прибутки. З 62 окремих завдань угоди, за його словами, компанія виконала «більшість» з них, досягла прогресу щодо інших пунктів.

«Не дивлячись на те, що це передбачає серйозне попереднє підвищення, оскільки багато застарілих ІТ-систем і внутрішніх процесів замінюються новими, ми вважаємо, що ретельне впровадження створить стабільне регуляторне середовище навколо компанії та нашої діяльності», – сказав він.

Пізніше під час розмови Руд сказав, що він упевнений, що решта робіт з впровадження АНБ буде завершена вчасно, щоб запустити свій перший Vigoride в середині 2022 року. «Ми передбачаємо що наші шанси значні, щоб полетіти в червні», – сказав він. «Нам дійсно потрібно зробити додаткову роботу з цього моменту, але в цілому ми вважаємо, що ми йдемо в ногу».

Компанія заявила, що підписала нову угоду про послуги запуску з SpaceX 20 жовтня 2022 року, щоб керувати буксиром Vigoride для спеціальної місії SpaceX Transporter-5 у червні 2022 року. Однак цей запуск буде залежати від її здатності повністю запровадити NSA та отримати ліцензії, необхідні для виконання місії.

Зараз компанія будує буксир Vigoride 3, який буде запущено для цієї місії. Руд сказав, що буксир проходить «деяку переробку» після тестів на системному рівні перед тестуванням у тепловому вакуумі. «Ми очікуємо, що Vigoride 3 буде повністю кваліфікований у першій половині року, перед нашим запланованим інавгураційним запуском», – сказав він.

Ця місія в основному буде демонстрацією можливостей, хоча, за його словами, він також буде перевозити деякі корисні навантаження для клієнтів і приноситиме «невелику суму» доходу. «Однак основними цілями місії є випробування Vigoride на орбіті, вивчення будь-яких проблем, з якими ми стикаємося, і вжиття важливих кроків до встановлення життєздатності нашої початкової пропозиції на ринку».

Він зазначив, що два попередні буксири Vigoride, виготовлені та випробувані Momentus, залишаться на планеті. «Ми дізналися значну інформацію від виробництва цих початкових транспортних засобів, які ми плануємо зберегти на зберігання та потенційно використовувати для тестування, оскільки ми застосовуємо отримані уроки до майбутніх транспортних засобів Vigoride, на яких ми плануємо літати».

Після запланованого на червень запуску Momentus планує здійснити політ на другому транспортному засобі Vigoride у другій половині 2022 року в очікуванні результату першого польоту та можливості забезпечити запуск.

Vigoride планується стати першим у серії буксирів із раніше оголошеними планами щодо більших засобів під назвою Ardoride та Fervoride. Однак Руд сказав, що компанія відкладає розробку цих більших засобів, щоб зосередитися на Vigoride. «Щоб бути зрозумілим, ми все ще плануємо розробити ці більші буксири, хоча розробка буде відбуватися протягом більш тривалого періоду, ніж передбачалося раніше», – сказав він.

У третьому кварталі Momentus повідомила про прибуток у розмірі 200 000 доларів, який, за словами фінансового директора Джікуна Кіма, з’явився, коли клієнт розірвав контракт і втратив свій депозит. Чистий збиток компанії за квартал склав 5,6 мільйона доларів. Кім сказав, що компанія має 178 мільйонів доларів готівкою після завершення її злиття SPAC, що «достатньо, щоб довести нас до початку 2023 року».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України