Українці в Чехії

Глава кризового штабу Чехії: бізнес не зможе претендувати на відшкодування збитків від держави

Компанії і приватні підприємці в Чехії не зможуть вимагати від держави компенсувати втрати, які вони понесли через введення в країні надзвичайного стану і карантину. Закон не накладає на державу таких зобов’язань не передбачає такої процедури. Про це в ефірі телеканалу Prima заявив глава кризового штабу ЧР Роман Примула.

У свою чергу журналісти видання Česká justice звернули увагу на наступний факт. Спочатку влада оголосила режим НС на підставі закону про кризових ситуаціях. Він дозволяв бізнесу претендувати на компенсації (наприклад, ресторани могли домогтися від держави відшкодування вартості зіпсувалися продуктів, або навіть недоотриманого прибутку).

Але 23 березня все змінилося. Влади без зайвих подробиць повідомили, що всі раніше прийняті карантинні заходи продовжуються до 1 квітня. Проте насправді мова йшла не про продовження, а про новий прийнятті тих же самих постанов, але вже на підставі іншого закону – «про захист громадського здоров’я». А він не дає бізнесу можливість претендувати на компенсацію.

«Параграф 36 закону про кризових ситуаціях свідчить, що збитки, які виникли внаслідок кризових заходів, в кінцевому рахунку має відшкодувати держава. Закон про захист громадського здоров’я я нічого подібного не містить», – заявив адвокат Даніел Зінрак.

У четвер міністр фінансів республіки Альона Шіллерова визнала, що влада пішла на цей крок свідомо. Однак, за її словами, це було зроблено, щоб не допустити зловживань з боку шахраїв. Зокрема, тих підприємців, які насправді не потерпіли від режиму НС, але захочуть претендувати на компенсацію.

У зв’язку з цим опозиція планує зібрати позачергове засідання уряду і обговорити ситуацію з прем’єр-міністром Андрієм Бабишем. На даний момент неясно, чи планує держава виплачувати компенсації і в якому обсязі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України