Судова дактилоскопічна експертиза – різновид експертизи, яка проводиться для встановлення обставин події та особистості людини. При цьому використовуються сліди папілярних візерунків і властивості особи. Об’єктами дактилоскопічної експертизи є сліди папілярних візерунків і об’єкти, на яких вони могли відобразитися.
Питання, які вирішуються при проведенні дактилоскопічної експертизи
Основними завданнями судової дактилоскопічної експертизи є діагностика та ідентифікація. В рамках ідентифікаційної експертизи здійснюється ототожнення людини слідами. Діапазон діагностичних завдань набагато ширше. Для прикладу, даною експертизою широко користуються детективні агенства. На сайті Приватний детектив в Києві ви можете ознайомитися з інформацією, коли використовується дактилоскопічна експертиза. На сторінці
Найпоширеніша діагностична експертиза – встановлення придатності слідів для проведення ідентифікації. Також серед основних розв’язуваних при проведення дактилоскопічної експертизи питань варто відзначити наступні:
– чи є на предметі сліди рук
– яким пальцем або рукою залишено слід
– взаєморозташування на предметі слідів пальців рук
– чи належать сліди пальців рук одній людині?
Призначення дактилоскопічної експертизи
Широко застосовується дактилоскопічна експертиза під час розслідування кримінальних справ, пов’язаних з крадіжками державного та приватного майна, несанкціонованим доступом в помешкання громадян і на території, що охороняєтьс.
Також призначення дактилоскопічної експертизи можливо поза рамками кримінальної справи. Наприклад, при проведенні службових перевірок з метою встановлення фактів несанкціонованого доступу в сейф або присутності людини в будь-якому приміщенні.
Залежно від поставлених при проведенні дактилоскопічної експертизи питань експерту надаються відбитки рук або долонь, нанесених на чистих аркушах паперу або на дактилоскопічних картах.
Судова дактилоскопічна експертиза
З урахуванням поставлених питань і на основі оцінки результатів дослідження експерт складає висновок за дактилоскопічної експертизи, яке може бути негативним, позитивним чи приблизною. Як правило, останній висновок на практиці не застосовується.
Оформлення результатів дослідження починається з оформлення фототаблиць, що полегшує складання висновку. Під кожним фотознімком наносяться пояснювальні написи. У висновку дослідної частини наводиться опис технічних засобів, використаних для проведення експертизи.
Судова дактилоскопічна експертиза, яка проводиться фахівцями, дозволяє отримати повну інформацію про подію, допомагає виявити відбитки пальців на речах і знарядді злочину. Ці дані надають можливість глибше зрозуміти суть події і встановити провину тієї чи іншої людини до розслідуваної події.