Проведення люстрації – єдиний шлях до кардинальної зміни системи влади в Українській державі

Разом з особами, які перебували на посадах при комуністичній владі, під дію закону про люстрацію мають потрапити і ті, хто працював при режимі Януковича й є причетними до злочинів проти українських громадян, а також агенти КГБ СССР та російської ФСБ. Про це кандидат на пост Президента України, Голова ВО “Свобода” Олег Тягнибок заявив 27 квітня 2014 року в Івано-Франківську під час зустрічі з громадою міста. У рамках президентської кампанії це була його перша поїздка на захід України.

Як зазначив Олег Тягнибок, чи не основною вимогою громадськости нині є проведення люстрації в Україні. “Суспільство вимагає люстрації й не розуміє, чому це питання блокують на законодавчому рівні. Збереження на керівних посадах колишніх прислужників Януковича чи переведення їх в инші регіони України громадяни категорично не сприймають. Україна гостро потребує реального очищення влади. Це наша принципова і послідовна позиція. Зараз проведення люстрації – ледь не єдиний шлях до кардинальної зміни системи влади в Українські державі”, – зазначив лідер націоналістичного об’єднання.

За словами Голови ВО “Свобода”, Україна змарнувала шанс провести люстрацію одразу після відновлення державної незалежности 1991 року, як це зробили, до прикладу, ті ж Польща, Чехія, країни Балтії. Відповідний проєкт закону не було підтримано й 4 квітня 2005 року, коли, вперше ставши народним депутатом України, на розгляд сесії парламенту його вніс Олег Тягнибок. “Сьогодні ми маємо третій шанс: ми ще раз зареєстрували законопроєкт про люстрацію. Внесли у нього не лише ті категорії осіб, які перебували на посадах при комуністичній владі, але й тих, хто працював при режимі Януковича і причетний до злочинів. Плюс оприлюднення списків агентів КГБ СССР та ФСБ”, – наголосив націоналіст.

Втім і зараз повного розуміння виняткової важливости ухвалення закону про люстрацію в парламенті немає. “Минулого тижня двічі голосували щодо законопроєкту про люстрацію: одного разу – 172 голоси, вдруге – 176. І це тільки щоби внести його до порядку денного. “Свобода” вважає це питання надзвичайно важливим. Ми повинні це питання довести до логічного завершення”, – резюмував Олег Тягнибок.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh