Вченим вдалося провести операцію з пересадки пам’яті від однієї живої істоти іншому. Результати свого дослідження вони опублікували в науковому журналі eNeuro.
Група вчених з Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса (США) провела унікальну операцію з пересадки пам’яті морського молюска роду Aplysia. Для цього на нього впливали спеціальної рибонуклеїнової кислоти.
Для проведення експерименту равликів розділили на дві групи, одну з який протягом 20 хвилин піддавали впливу електричного струму, а потім добу вони відпочивали, після чого маніпуляція повторилася. Така процедура призводить до вироблення захисного рефлексу, а вісь у другої групи такого рефлексу не було. Після такої маніпуляції вчені перенесли РНК від сенсибілізованих равликів в організм тих, хто не пройшов цю процедуру.
Даний експеримент показав, що сенсорні / нейрони, відповідальні за вироблення рефлексів, які виникають в присутності певних РНК. Фахівці впевнені, що зроблене ними відкриття в подальшому допоможе відновлювати пам’ять у людей, які страждають на хворобу Альцгеймера, а також іншими розладами пам’яті.