Авторські статтіДуховне

Глава УГКЦ освятив у Славутичі храм

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 15 квітня 2018 року освятив у місті Славутич храм, зведений на честь ікони Матері Божої Неустанної Помочі.

Співслужили священики з Київщини, Франківщини, Львівщини, Чернігівщини. Зокрема в урочистій Літургії взяли участь о. Петро Лоза, ЧНІ, декан Чернігівського протопресвітерства о. Роман Пушка та економ Київської архиєпархії о. Іван Сохан. Посвячення та Літургію співом супроводжували сестри Місіонерки Найсвятішого Ізбавителя, а прислуговували брати-семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Під час проповіді до вірних Предстоятель відзначив, що це історична подія. «Сьогодні у цей восьмий день після Пасхи тут, у Славутичі, ми освятили новозбудований храм. Центром обряду освячення храму у нашій візантійській традиції є освячення престолу. Престіл у храмі є ніщо інше як видимий знак і символ присутності між нами у невидимий спосіб Воскреслого Христа», – сказав Блаженніший Святослав.

За його словами, цей храм набуває особливого значення, коли ми вдивляємося в громаду міста Славутича. «Міста, – зазначив проповідник, – яке носить у своєму серці і у своєму тілі рани. Рани, можливо, однієї з найбільших техногенних катастроф людства ХХ століття. Слово «Чорнобиль» сьогодні навіть не перекладають на інші мови».

«Ми знаємо, що місто Славутич пов’язане з Чорнобильською атомною електростанцією і сьогодні, оскільки багато мешканців і по сьогодні працюють на електростанції. Це є місто ліквідаторів, які по сьогоднішній день на своєму тілі, здоров’ї носять рани цієї великої біди», – розповів духовний лідере греко-католиків. «Де як не в Славутичі сьогодні можна торкнутися ран Воскреслого Христа?!», – вважає Блаженніший Святослав.

«Сьогодні у Славутичі, – відзначає Глава Церкви, – ми співаємо пісню Воскресіння, пісню надії. Тут у ваших очах кожен мешканець України, і кожен гість з різних країн світу може пересвідчитися, що Христос воістину воскрес. Тому що ваше місто росте і розвивається. Звідки ви берете сил? Щоб перебороти негаразди, щоб мати надію іти вперед? Думаю, ця сила випливає з пробитого боку Воскреслого Христа і є знаком присутності між нами Воскреслого, сили і благодаті Його Святого Духа».

На думку Предстоятеля, сьогоднішня подія відкриє ще краще для мешканців Славутича доступ до джерела життя. «Гадаю, ще краще і простіше можна буде мешканцям міста почути Боже Слово, Слово Божественного Євангеліє в храмі. Але найважливіше – причаститися Святих Таїнств Тіла і Крові нашого Воскреслого Спасителя», – додав Архиєрей.

Блаженніший Святослав подякував усім тим, хто працював і молився, аби сьогоднішній день настав.

«Хочу побажати кожному з нас бути живими членами Воскреслого Тіла Христового, яким є Церква. Бути справді віруючими людьми, які подібно, як апостол Тома сьогодні скажуть собі, Богові і людям: Христос є Господь мій і Бог мій», – сказав проповідник.

Після закінчення освячення храму віряни та мешканці Славутича разом помолилися Панахиду за жертв аварії на Чорнобильській АЕС біля Меморіалу Героям Чорнобиля.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.