Авторські статті

Провайдери мають призупинити трансляцію російських телеканалів, які грубо порушують законодавство України

5 березня 2014 року Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації звернувся до постачальників (провайдерів) програмної послуги з рекомендацією зважено переглянути формування пакету програм універсальної програмної послуги та призупинити трансляцію програм російських телеканалів, які грубо порушують законодавство України.

Це звернення є результатом моніторингу програм російських телеканалів, які здійснюють ретрансляцію своїх програм на територію України. Результати моніторингу показали, що в діяльності російських телеканалів “НТВ-Мир”, “РТР-Планета”, “Первый канал. Всемирная сеть” та “Россия 24” зафіксовано ознаки порушення статей 6 та 42 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, оскільки в їхніх програмах містилась інформація із закликами насильницької зміни конституційного ладу України, агресивних дій проти України, поширення інформації, яка порушує законні права та інтереси фізичних та юридичних осіб, посягає на честь і гідність особи.

“У поширюваних телепередачах часто подається перекручена інформація, спрямована на маніпулювання масовою свідомістю, пропагує культ жорстокости, національної нетерпимости та містить ознаки дискримінації. Зокрема, під час трагічних подій лютого 2014 року розпалювана таким чином ворожнеча між громадянами України призвела до численних людських жертв. Одним з основних завдань суспільства на нинішньому етапі має стати рішуче недопущення такого в майбутньому”, – заявив заступник голови Комітету з питань свободи слова та інформації свободівець Ігор Мірошниченко.

Нагадаємо, що 22 лютого 2014 року Ігор Мірошниченко зареєстрував проєкт Постанови Верховної Ради України “Про тимчасове призупинення трансляції та ретрансляції деяких телерадіопрограм”. У постанові зазначалося, що з метою збереження національної безпеки України є необхідність ухвалення рішення про тимчасове призупинення мовлення засобів масової інформації, які необ’єктивно висвітлюють події, що, зважаючи на положення статті 7 Закону України “Про основи національної безпеки України”, становить загрозу інформаційній безпеці держави. Націоналіст також наполягав на забороні ретрансляції російських програм, які брехливо висвітлювали події в Україні, та зібрав близько 600 підписів журналістів, які підтримали цю пропозицію.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

  1. Ну, конечно, нужно только 5 канал зомбировать народ, что б даже подумать не смели о возможности другого видения ситуации.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.