У модних глянцевих журналах прийнято сурмити про зовнішню красу жінки, про ті якою косметикою користуватися, які речі носити. Ми ж сьогодні відсторонимося від зовнішнього вигляду і поговоримо про нашу внутрішню чистоту. Адже саме від неї залежить наше здоров’я, самопочуття і привабливість.
Весна — вдалий час для очищення організму і позбавлення його від паразитів.
Паразити живуть в кожному з нас. Питання тільки в тому, які види і в якій кількості?
В кінці 80-х років в американській медичній пресі з’єднання явилися публікації з твердженнями, що практично кожна людина є носієм скупчення паразитів — мікробів, вірусів, гельмінтів, які живуть за рахунок нашого організму і є справжньою причиною майже всіх існуючих хвороб.
У світі налічується понад 250 видів різних черв’яків – паразитів, які можуть оселитися в організмі людини.
Наприклад, котяча двуустка, печінковий сосальщик, лямблії, ехінококки мешкають в області печінки і жовчного міхура, а аскариди, волосоголовці, кишкові утрипы, бичачий ціп’як воліють заселяти кишечник.
Легенева двуустка обирає для себе легкі, а вісь трихінел, шистосоми, філярії, токсокари цілком привільно почувають себе у м язах та інших тканинах.
Гельмінти можуть жити в нашому організмі роками, навіть десятиліттями, адаптувавшись до несприятливим умовам і не виявляючи свого притаєного існування. Коли у людей знижується імунітет: під час захворювання або на тлі впливу экотоксинов — забруднених повітря й води, шкідливого випромінювання, консервантів, хімічних ліків та інших «дарів» цивілізації, гельмінти починають атакувати нас. Активні розмноження паразитів відбувається навесні і восени. Ми постаралися розібратися з цією проблемою і дізнатися, як уникнути інфікування.
Симптоми зараження глистами:
На гельминтную симптоматику вказують поява у людини
• слабкості
• різкої худорлявості
•нез’ясовного збільшення ваги і проблемами з схудненням
• незрозумілі головні болі
• схильність до проносів та інших шлунково-кишкових розладів
• шкірні хвороби — від звичайних вугрів і випадіння волосся до псоріазу, нейродерміту
• зниженого імунітету і частині прояв герпесу (або інших інфекцій)
• безсоння
Протипаразитарна система лікування
Паразити здатна розміщуватися буквально у всіх органах і системах, аж до очей, серця і мозку.
Це означає, що кожна людина, якщо у нього сьогодні і не виявляються гельмінти, завтра може їх мати. Тому всім заразившимся призначається протипаразитарна система лікування.
Суть протипаразитарної системи лікування:
Дотримання вегетаріанської дієти
Справа в тому, що довгий і звивистий шлунково-кишковий тракт людини значно відрізняється від короткого тракту хижих тварин, що харчуються м ясом. Він більше схожий на травну систему рослиноїдних тварин (мавпи, корови, коні), природного для нас є саме рослинна їжа. На переробку м’ясної їжі нашому організму доводиться витрачати багато енергії.
І тим не менш, вона підлягає, швидше, не переварюванню, а гниття, що є прекрасним живильним середовищем для глистів. Про це може свідчити (вибачте) навіть запах калу — при споживанні м ясних продуктів він смердючий, чого не буває, коли людина віддає перевагу рослинній їжі.
Безперервним продуктом є коровяче молоко, адже в ньому насамперед міститься казеїн.
Наш організм вже з дитячого віку втрачає ферменти, необхідні для його переробки. «Склади» неперетравленого казеїну теж служать живильним середовищем для паразитів.
Таким чином, перша умова боротьби з гельмінтами — позбавлення їх харчування, тобто виключення з раціону м яса і молока. На аргументи читачів, які вважають молоко головним постачальником кальцію, можу відповісти, що корисніше з цією метою вживати кисломолочні продукти, бактерії яких переробляють казеїн в зручну для перетравлення форму.
Основу дієти повинні становити рослинні продукти, причому без теплової обробки (для збереження всіх корисних речовин) — неодмінно сирі овочі, фрукти, горіхи, зелень.
Смороду містять живі ферменти, які постачають енергію природи, вітаміни, мікроелементи та інші необхідні організму речовини.
У боротьбі з гельмінтами рослини відіграють особливу роль: вони є антагоністами черв’яків. Сам зелений колір, будучи бактерицидну, паралізує їх функції. Тому треба їсти побільше зелені, а також помаранчевих овочів — моркви, яка є справжньою коморою корисних елементів, гарбуза — її глистогінні властивості давно оцінені народною медициною. Серед плодів дуже гарні діня, обліпиха, хурма.
Наступний аспект у боротьбі з паразитами — підвищення імунного захисту організму
Отже, необхідна підтримка тих органів, які грають тут особливу роль.
Насамперед це селезінка. Цей орган приймає і оновлює стару кров, бере участь у роботі відтворюючої системи, виробляє лімфоцити, які беруть участь у протиракової захисту.
Ті ж і з апендиксом. У ньому виробляються всі вітаміни групи В. Це місце дуже люблять аскариди і гострики — заповзаючи туди «за вітамінами», вони руйнують тканини, сприяючи їх запалення. Так виникає апендицит. Людині видаляють «непотрібний атавізм», який заподіяв клопоти, а в нього незабаром порушується механізм вироблення життєво необхідних вітамінів, що породжує масу хвороб.
Знизьте вживання цукру і борошняних виробів!
Афонські ченці кажуть: » Хочеш солодкого життя — їж і пий гірке, хочеш гіркого життя у хворобах — споживай солодке». Вони п’ють чай тільки з гірких трав і пригощають ним усіх, хто відвідує монастир, солодке взагалі не споживають. Відомо, скільки шкоди приносити їжа з високим вмістом цукру, для гельмінтів ж вона, як і дріжджові продукти, — прекрасне середовище живильна.
До речі, в харчуванні народів південних країн не випадково превалюють пекучі прянощі і гіркоти — люди інстинктивно виробили раціон, оберігає від зараження паразитами, яких в умовах теплого клімату живе безліч.
Трави проти гельмінтів
Незамінний засіб — полин
Про це знали люди з глибокої давнини — під час епідемій чумі, холери рослина розвішували в будинках, обкурювали ним приміщення. Полін не тільки вбиває всяких паразитів, але і лікують безліч хвороб.
Щоб звикнути до її гіркоти, треба почати прийом з малих доз. Спочатку один квіточка (свіжий або сухий) потримати в роті, змочивши слиною, і проковтнути.
Через 2 години процедуру повторити, і так протягом дня. На другий день через кожні 2 години приймати вже за дві квіточки, на наступний день — по три. Так за чотири дні довести дозу поліну до кінчика чайної ложки.
Хто купити траву вже подрібненої, потрібно буде відокремити порошок від жорстких стебел (вони підуть на приготування відвару для клізм), порошок ж приймати, починаючи з мікродоз.
З п’ятдесят п’ятого дня можна приймати траву 3 рази в день перед їжею і четвертий раз — на ніч. Такий курс провести протягом двох тижнів, доводячи дозу до 1/3 чайної ложки. За необхідності можна продовжити лікування до місяця.
Звикнувши до поліну, ви зможете її жувати, тримати довше в роті, щоб продезінфікувати зуби, ясна і ротову порожнину. Ну а хто не зможе звикнути, нехай спробує ковтати траву, заліпивши її в хлібний м якуш або іншу їжу.
Таким же чином можна використовувати пижмо і деревій, причому їх допустимо вживати в кілька великих дозах, ніж отруйну полін.
Існує також методика лікування гвоздикою: чорну пекарську гвоздику подрібнити у кавомолці і приймати по 1/8 чайної ложки 3 рази на день до їжі протягом двох тижнів.
Можливо, у читача виникне питання: чому вживається саме суха трава, а не відвар?
Пояснюю: рідина швидко «пробіжить» по травному тракту, порошок ж буде перероблятися довго, проникаючи у всі завали.
Протипаразитарну дію має і волоський горіх. Ми рекомендуємо вживати настоянку: 1 склянка перегородок горіха подрібнити в кавомолці, залити 1 склянкою горілки і настояти протягом доби. Приймати натщесерце: в перший день — 5 крапель, у другій — 10, у третій — 20 крапель.
У такому дозуванні вживати настоянку один раз в день протягом місяця.
Відомі і такі рецепти:
- 500 г гарбузового насіння з’їсти натщесерце, через 2 години прийняти проносне;
- 200 мл соку дині випити натщесерце;
- 2 кг лісової суниці з’єднання їсти протягом дня.
Всі протипаразитарні процедури обов’язково поєднуються з клізмами!
Адже гельмінти, гинучи, розкладаються і отруюють організм токсинами. І марно противники клизмения говорять про неприродності цієї процедури, при якій нібито вимивається нормальна мікрофлора, — в організмі, населеному паразитами, нормальної мікрофлори бути не може.
Найефективнішою противогельмінтною клізмою є наступна:
Подрібнити 3 зубчики часнику і такий же обсяг лука. Залити на 10-15 хв теплою кип’яченою водою, процідити і віджати через марлю. Отриманий настій додати в заготовлені для промивання 1,5-2 л теплої (36-39о) кип’яченої води. Додати 1 ст. л. свіжовичавленого соку лимона. Розчин ввести після природного спорожнення кишечника або після очисної клізми. Кілька таких процедур знищать дрібних глистів типу гостриків або аскарид. Крім того, клізма з часником і цибулею добре знімає інтоксикацію при грипі, ангіні, харчових отруєннях, допомагає при дисбактеріозі, головного болю.
Сильнодіючими є і клізми з поліну.
Їх можна починати вже на другий день після прийому трави всередину. Для промивань готується настій полину:
- 1 ч. л. полину змішати з 1 л води, довести до кипіння, затримавши на вогні 30 сек, настояти 10 хв, процідити. Клізму роблять гарячим (до 42-43оС) розчином, на ніч вводять тепла лікувальну клізму (50-100 мл) — вона винна всмоктатися в кишечнику.
Одночасно з клізмами жінкам корисно робити спринцювання з полину, часнику чи цибулі, бо слизова піхви також служити благодатним середовищем для проживання паразитів.
Ефект вигнання паразитів буде посилено, якщо перед прийомом протиглистових препаратів протягом 2-3 днів провести курс голодування на соки і трав’яні дерев’яних відварах. Дуже важливо перед цим протягом одного-двох тижнів дотримуватися вегетаріанську дієту, не вживати жирів.
Як часто треба виконувати протипаразитарні процедури?
Провівши «ударні» курси за знищення паразитів, необхідно щодня підтримувати організм профілактичним прийомом гірких трав, гвоздики та інших.
- Особливу увагу приділяти споживання противогельмінтних рослин у дні повнолуння і новолуння, коли паразити активізуються і починають процес розмноження.
Взагалі ж треба стежити за станом свого організму і починати лікування одразу, як тільки з’єднання є відчуття нездужання і слабкість, що може свідчити про активізацію патогенної мікрофлори, вірусів і гельмінтів. Продовжувати його слід, по суті, все життя.
- Застосування протипаразитарної системи буде марним, якщо ви не пролікуєеі своїх чотириногих улюбленців. Препарати для вигнання гельмінтів у собак і кішок можна купити в магазинах, де продаються корми для тварин. Курс проводитися не рідше двох разів на рік. Людям ці препарати приймати не можна!