Спорт

Паїсій Святогорець: щоб хворий ставши здоровий, треба йти на якусь жертву

Якщо ми просимо чогось у Бога і при цьому самі нічим не ризикуємо, ті наше прохання недорого коштує. Якщо я сиджу склавши руки і кажу: «Боже мій, прошу Тебе, зціли такого хворого», а сам при цьому не йду ні на яку жертву, то я все одно, що просто вимовляю хороші слова, тобто кидаю їх на вітер.

Якщо ж у мене є любов, якщо у мене є жертва, то Христос, побачивши їх, виконає моє прохання — звичайно, якщо це піде на користь іншого. Тому, коли люди просять вас помолитися про хворого, говоріть їм, щоб самі вони теж молилися або, принаймні, намагалися позбутися своїх недоліків.

До мене приходять деякі люди і просять: «Зціли мене, я чув, що ти можеш мені допомогти». Однак ці люди хочуть отримати допомогу, не докладаючи жодних зусиль. Приміром, ти кажеш людині: «Не їж солодке, зроби цю жертву, щоб тобі Бог допоміг». А вони тобі відповідають: «Чому? Невже Бог не може допомогти мені і без цієї жертви?» Такі люди не можуть пожертвувати чимось навіть для себе самих. Де вже там вони жертвують собою заради іншого! Але є і такі, хто не їсть солодкого, щоб Христос допоміг страждають від цукрового діабету, або не сплять, щоб Христос давши трохи сну тім, хто страждає безсонням. Поступаючи так, людина вступає в спорідненість з Богом. І тоді Бог подає людям Свою Благодать.

Коли людина говорити мені, що він не може помолитися про когось із своїх хворих рідних, я раджу йому піти заради цього хворого на жертву, пожертвувати чимось, що завдає шкоди його власному здоров’ю.

Як-то раз до мене в каливу приїхав один чоловік з Німеччини. У нього була дочка, яка поступово ставала паралізованою. Лікарі відмовилися від дівчинки. Нещасний батько перебував у цілковитому розпачі. «Зроби і ти якусь жертву заради здоров’я своєї дитини, — порадив я йому. — Поклони ти класти не можеш, молитися ти теж не можеш. Гаразд, що вже там. А скажи: скільки сигарет в день ти викурюєш?» — «Чотири з половиною пачки», — відповів він. «Выкуривай одну пачку, — сказав я йому, — а гроші, які ти витрачав би на інші три з половиною пачки, давай в милостиню якого-небудь бідняка». — «Отче, — сказав він мені, — нехай моя дитина одужає, і я кину палити зовсім». — «Ні, — кажу, — коли він одужає, це вже не буде мати ціни. Ти повинен кинути палити зараз.

Залиш куріння. Невже ти не любиш свою дитину?» — «Я не люблю своєї дитини?! Та я заради нього кинуся вниз з шостого поверху», — відповів він мені. «Я не кажу тобі, щоб ти кинувся вниз з шостого поверху, я кажу, щоб ти кинувши палити. Якщо ти здійсниш божевільний вчинок і кинешся вниз з шостого поверху, то ти залишиш свою дитину безпритульним і сам втратиш свою душу. Я раджу тобі зробити щось більш легке: кинути палити. Кидай прямо зараз!». Але він ні за що не хотів кинути курити, а в кінцевому підсумку пішов від мене в сльозах! Ну як можна допомогти такій людині? А вісь ті, хто тебе слухають, отримують допомогу.

Іншого разу прийшов чоловік, задыхавшийся від пішого шляху. Я зрозумів, що він багато палити, і сказавши йому: «Дивак-людина, що ж ти стільки куриш? Адже ти захворієш». Трохи віддихавшись, він сказавши: «Моя дружина дуже хвора, і вона може померти. Прошу тебе, молися, щоб сталося диво. Лікарі в безсиллі опустили руки». — «А чи любиш ти свою дружину?» — живити я його. «Люблю». — «Тоді чому ти сам не хочеш їй допомогти? Сама вона зробила те, що могла, лікарі теж нікого все можливо. Ти зараз прийшов сюди і просиш мене, щоб я теж зробив те, що я можу: тобто щоб я молився про те, щоб їй допоміг Бог.

Однак що зробив ти сам, для того щоб твоя дружина отримала допомогу?» — «А що можу зробити я, Геронда?» — здивувався він. «Якщо, — сказав я йому, — ти кинеш палити, то твоя дружина одужає». Я подумавши про те, що якщо Бог побачить, що одужання духовно не допоможе його дружині, то, кинувши палити, ця людина, принаймні, сам позбудеться від того зла, яке приносити куріння. Пройшов місяць, і він радісний прийшов, щоб мені подякувати. «Геронда, — сказав він мені, — я кинувши палити і моя дружина одужала». Через деякий час він знову прийшов до мене, був дуже засмучений і розповів про те, що потроху знову почав покуривать і його дружина знову тяжко захворіла. «Ну, — сказав я йому, — тепер ліки ти знаєш сам. Кидай курити».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.