Чи можливо поновити протермінований дозвіл на проживання в Італії

  Я працювала в Італії 7 років, повернулась в Україну і через деякий час термін мого дозволу на проживання закінчився. Через декілька місяців я знову повернулась в Італію. Чи можу я поновити свої документи (permesso)?

відповідає адвокат Тереза Олівадессе

Шановна читачко! Згідно зі статтею №5 del Testo Unico sull’immigrazione (D.Lgs 286/98), для поновлення дозволу на проживання іноземець повинен подати запит за місцем проживання у такі терміни:
? за 90 днів до закінчення безстрокового робочого контракту;
? за 60 днів до закінчення робочого контракту для найманої роботи з визначеним терміном дії;
? за 30 днів в усіх інших випадках (об’єднання сім’ї, навчання, політичного притулку і т.п). Ст.13 передбачає неможливість депортації іноземців, що зробили запит на продовження дозволу на проживання за 60 днів до закінчення сроку його дії.

Тобто: якщо після завершення чинності дозволу на продовження минуло менше, ніж 60 днів, іноземець може подавати запит через пошту (пакет документів із жовтою стрічкою), який він повинен заповнити і вислати до Квестури, додавши інші документи, передбачені законом.
У своєму запитанні читачка не вказала, який саме тип пермессо вона мала. А щоб отримати поновлення дозволу на проживання, потрібно дотримати вимог, які залежать саме від мотивів його отримання.

Наприклад, якщо ви маєте ДНП на основі робочого контракту, то продовжуючи його, необхідно продовжувати й робочі стосунки. Якщо йдеться про дозвіл із сімейних мотивів, то контракт на роботу не є необхідним, але обов’язковими є документи, що засвідчують реквізити, за якими ви в’їхали на територію Італії (наприклад, об’єднання сім’ї з дітьми, батьками, членом подружжя). Якщо ви володіли пермессо для навчання у країні, то необхідні документи, які підтверджують факт навчання.

Якщо ваш дозвіл на проживання закінчився понад 60 днів, ви втратили право робити запит на його поновлення. Однак в особливих випадках, що підтверджують неможливість здійснення запиту на поновлення дозволу на проживання в терміни, передбачені законом (наприклад, проблеми зі здоров’ям), Квестура може прийняти ваш запит з запізненням.

Переклад Максима Чайки

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh