Просо назвали ключовим елементом переходу людей до землеробства

Автор доповіді професор Мартін Джонс в Китаї Фото: EurekAlert

Група дослідників з Великобританії, США та Китаю прийшла до висновку, що просо є тією самою культурою, завдяки якій люди, які початково займалися виключно полюванням і збиранням, перейшли до землеробства. Це сталося в Китаї приблизно 10000 років тому, розповіли вчені, виступаючи з доповіддю на археологічному форумі в Шанхаї. Коротко про їх висновки повідомляє агрегатор наукових новин EurekAlert.

На думку дослідників, після одомашнення проса на територіях Північного Китаю і Внутрішньої Монголії цей злак почав з’являтися по всій Євразії. Його поширенню посприяли племена, що кочували по континенту з 2500 по 1600 роки до нашої ери. Вчені впевнені, що просо було вибрано ними в якості основної землеробської культури завдяки своїй невибагливості.

Археологи наполягають, що просо допомогло древнім народам забезпечити продовольчу безпеку. Сталося це багато в чому завдяки тому, що урожай можна збирати через 45 днів після посіву. Приміром, урожай рису можна збирати лише після ста днів. Подібна закономірність дозволила людям «осісти», а потім і почати вирощувати різні культури, нагромадивши надлишки проса і використовуючи їх для прожитку.

Згодом народи, що приступили до вирощування кількох культур, змогли завершити перехід від полювання і збирання до землеробства і почати розвиватися, спираючись на сезонне вирощування різних злаків.

lenta.ru

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 + seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh