Комп’ютерну програму навчили визначати брехунів по відео

Американські вчені створили програмне забезпечення нового типу, здатне визначити брехню з відеозапису. Досвідчена модель враховує слова і жерсти людини. На відміну від поліграфа для успішної роботи їй не потрібен прямий контакт із тілом, а точність виявлення брехні досягає 75 відсотків. Про винахід повідомляється в прес-релізі Мічиганського університету.

Матеріалом для програми послужив набір з 120 відеозаписів реальних судових справ. На відміну від добровольців, обманюючих на прохання вчених під час експериментів, в суді у людей була реальна (і серйозна) мотивація спотворювати істину.

На відеозаписах представлені свідчення обвинувачуваних і свідків. Спираючись на вироки суду, вчені визначили, хто очевидно брехав в кожній справі. Потім дослідники розшифрували записи, а також провели облік жестів (рухів голови, рук, рота, брів і очей).

Всю цю інформацію завантажили в систему і запропонували виявити брехунів. Отримавши дані про слова і жести, програма досягла 75-відсоткової точності. Люди, для порівняння, показали результат лише у 50 відсотків.

«Люди — погані детектори брехні. Природа не пристосувала їх до вирішення такого завдання. Існують явні ознаки брехні, але в процесі спілкування ми не приділяємо їм достатньої уваги: ми не рахуємо, скільки разів людина говорила “я”, або дивилася вгору. Ми концентруємося на більш високих рівнях комунікації», — розповіла керівник проекту Рада Михалча (Rada Mihalcea).

Говорячи неправду індивіди частіше дивляться прямо в очі, більше жестикулюють, частіше вживають вигуки типу «е-е» і «гм-м», а також висловлюються підкреслено, об’єктивно (наприклад, викладають подію в третій особі).

Зараз, для підвищення точності системи, вчені інтегрують у неї фізіологічні параметри — пульс, частоту дихання, коливання температури тіла. Збирати цю інформацію планується з допомогою неінвазивної інфрачервоної термографії.

Лента.ру

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

six − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh