Просипав сіль – чекай сварки: прикмети, які працюють

Прикмет існує дуже багато. І всі вони, повірте, народилися не просто так, і кожна має історію своєї появи. Найчастіше в їх основі лежить життєва мудрість і спостереження. Давайте розглянємо найпопулярніші прикмети, в які краще повірити.

1. Не можна дозволяти гостям мити посуд

Здавна вважалося, що вороги можуть навести порчу саме через посуд, так як це частина особистого простору господарів будинку. Тому брудні тарілки, кухлі та ложки не довіряли міті стороннім. У цій прикметі є і практична частина: ви впевнені, що гості також сумлінно поставлятися до чистоти у вашому домі?

2. Ставити сумку на підлогу – до злиднів

Просыпал соль - жди ссоры: приметы, которые работают

Наші пращури говорили: “Все багатство в підлогу піде”. У сучасній інтерпретації це звучить так: “Не робіть недбало до грошей”. До того ж на підлозі найчастіше брудно, а, отже, високий ризик підхопити бактерії.

3. Не свисти в хаті – грошей не буде

Просыпал соль - жди ссоры: приметы, которые работают

У давнину вважалося, що свист притягує в оселі всяку нечисть, яка постарається відвести достаток. Так і сучасній людині ніколи займатися цією справою – роботи багато.

4. Сидіти на столі – кликати біду

Просыпал соль - жди ссоры: приметы, которые работают

На столі місце хлібу, який здобувається тяжкою працею. У старовину сидіти на ньому вважалося тяжким гріхом, так як домовик міг прогнівався за таку неповагу. Навіть якщо ви не вірите в ці прикмети, то все одне таке ставлення вважається некультурним: люди їдять за столом, а ви своєю п’ятому п’ятою точкою сідаєте туди.

5. Використовувати тріснутий посуд – не бачити достатку

Просыпал соль - жди ссоры: приметы, которые работают

Завжди вважалося, що з тріщин на посуді випливає хороша енергетика. Якщо подивитися з практичної точки зору, то тріщини можуть поранити, а на сколах збираються мікроби.

6. Спати на чужому подружньому ложі – внести розбрат в чужу сім’ ю

Просыпал соль - жди ссоры: приметы, которые работают

Подружжя створюють свою ауру любові на ліжку, а чужий чоловік її руйнує. Але, відкинувши всі магічні тлумачення, скажімо, що це знову ж негігієнічно, коли чужа людина спить на вашому ліжку.

7. Просипав сіль – бути розбрату

Просыпал соль - жди ссоры: приметы, которые работают

У давні часи сіль дістати було дуже складно, і коштувала вона великих грошей. Тому перекинути сільничку вважалося недбалістю.

Не знаємо чому, але ця прикмета досі працює.

8. Перетинати перехрестя по діагоналі – чекати біди і потреби

Просыпал соль - жди ссоры: приметы, которые работают

Наші предки вважали, що саме на перехрестях знаходяться двері у світ нечисті. Тому й не дозволялося навіть золото підбирати на таких місцях. І переходити їх рекомендувалося строго по квадрату, щоб не привернути зло і не втратити достаток.

З точки зору безпеки такий підхід цілком виправданий.

9. Можна вести розмови або розмовляти через поріг

Просыпал соль - жди ссоры: приметы, которые работают

У часи язичництва під порогом ховали померлих родичів. Тому сидіти на ньому не дозволялося. До того ж він вважався межею між світами. Тому, якщо потрібно було передати що-небудь, заходили додому, або на вулиці. Інакше чекати біди, бідності і хвороб.

До речі, звичай заносити молоду дружину на руках у будинок теж з’явився не просто так. Таким чином духам давали зрозуміти, що вона з господарем – єдине ціле.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh