Діаспора

В Празі автобуси будуть зупинятися лише на вимогу

Транспортний комітет мерії Праги одноголосно підтримав ініціативу муніципальної компанії Ropid, яка запропонувала перевести всі автобусні зупинки в місті в режим «на вимогу». Про це 12 квітня заявив журналістам заступник мера з питань транспорту Адам Шеингер.

Керівництво Ropid підрахувало, що захід дозволить заощадити до 5 млн крон на рік. В основному за рахунок зниження витрати палива – кожна зупинка і розгін автобуса коштує близько 1 крони. Плюсом також буде зниження рівня шуму і скорочення інтервалів руху автобусів.

У компанії впевнені, що пасажири візьмуть нововведення безболісно, оскільки і так всі вже звикли, що для виходу з автобуса чи трамвая потрібно натиснути на кнопку відкриття дверей. Які чекають на зупинках людям не доведеться махати руками або подавати інші сигнали водієві. Вони будуть зупинятися самі, якщо на зупинці стоїть хоча б одна людина.

Зазначимо, сьогодні в Празі діють 2342 автобусні зупинки, з них 933 обов’язкові, 1384 працюють на вимогу, і 25 – у змінному режимі.

Для вступу нововведення в силу його повинен схвалити міську раду. Фактично мова йде про формальності, оскільки ініціативу вже підтримали навіть опозиційні політики. Якщо все пройде без зволікань, зміни набудуть чинності влітку нинішнього року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України