Проковтнуті риби погубили дельфінів при спробі втечі

Вчені пояснили загадкову смерть двох дельфінів (гринд), які загинули біля узбережжя Нідерландів взимку 2014-2015 років. Тварини задихнулися, коли проковтнуті ними риби спробували втекти і закупорили дихало — отвір, через яке дихають дельфіни і кити. Про це з посиланням на журнал PLoS One повідомляє National Geographic.

Після припинення великомасштабного китобійного промислу в 1980-ті роки смерть китів і великих дельфінів, які не мають природних ворогів, нерідко стає загадкою для вчених.

Однак голландським вченим вдалося з’ясувати, чого загинули дві гринди, викинуті на узбережжя Голландії в грудні 2014-го і січні 2015 року.

В ході еволюції зубаті кити (кашалоти і дельфіни) розробили незвичайний механізм, що дозволяє з легкістю проковтнути «негабаритну» здобич — вони можуть зміщувати в бік дихальне горло. Це пов’язане з певним ризиком, так як забирає перегородку між легенями і стравоходом.

Гринди, по всій видимості, проковтнули європейських морських язиків (Solea solea). Риби спробували вибратися, потрапили в дихало і застрягли в ньому — в результаті загинули і вони самі, і дельфіни.

Втім, існує ймовірність того, що морські язики потрапили в дихало, коли гринди кашляли або чхали.

Стався інцидент із-за вірності дельфінів: ціла зграя довгий час залишалася в незнайомих водах Північного моря, доглядаючи за хворим або помираючим товаришем. Тому їм довелося переключитися з звичної їжі (кальмарів) на місцеву, спроба зловити яку і призвела до смерті двох особин.

Лента.ру

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh