Авторські статті

Проковтнуті риби погубили дельфінів при спробі втечі

Вчені пояснили загадкову смерть двох дельфінів (гринд), які загинули біля узбережжя Нідерландів взимку 2014-2015 років. Тварини задихнулися, коли проковтнуті ними риби спробували втекти і закупорили дихало — отвір, через яке дихають дельфіни і кити. Про це з посиланням на журнал PLoS One повідомляє National Geographic.

Після припинення великомасштабного китобійного промислу в 1980-ті роки смерть китів і великих дельфінів, які не мають природних ворогів, нерідко стає загадкою для вчених.

Однак голландським вченим вдалося з’ясувати, чого загинули дві гринди, викинуті на узбережжя Голландії в грудні 2014-го і січні 2015 року.

В ході еволюції зубаті кити (кашалоти і дельфіни) розробили незвичайний механізм, що дозволяє з легкістю проковтнути «негабаритну» здобич — вони можуть зміщувати в бік дихальне горло. Це пов’язане з певним ризиком, так як забирає перегородку між легенями і стравоходом.

Гринди, по всій видимості, проковтнули європейських морських язиків (Solea solea). Риби спробували вибратися, потрапили в дихало і застрягли в ньому — в результаті загинули і вони самі, і дельфіни.

Втім, існує ймовірність того, що морські язики потрапили в дихало, коли гринди кашляли або чхали.

Стався інцидент із-за вірності дельфінів: ціла зграя довгий час залишалася в незнайомих водах Північного моря, доглядаючи за хворим або помираючим товаришем. Тому їм довелося переключитися з звичної їжі (кальмарів) на місцеву, спроба зловити яку і призвела до смерті двох особин.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.