Пояснена природа загадкових радіоімпульсів з глибин Всесвіту

Астрофізики пояснили природу одного з найшвидших радіо сплесків— одиничного надзвичайно потужного радіоімпульсу тривалістю кілька мілісекунд, який не можепояснити сучасна наука. Результати досліджень автори опублікували в журналі Nature, а коротко про них повідомляється на сайті Nature News.

Вперше фахівці виявили швидкий радіо сплеск FRB 110523 23 травня 2011 року в діапазоні частот 700-900 мегагерц. Його джерело знаходиться на відстані шести мільярдів світлових років від Землі. Вчені виявили у нього два типи поляризації випромінювання — кругову та лінійну.

Особливості сигналу FRB 110523 дозволили припустити, що він зароджується та проходити з регіону Всесвіту з підвищеною намагніченістю. На думку вчених, ця область простору може містити нейтронну зірку (зокрема, магнетара), або наднову.

Випромінювання, на думку астрофізиків, могло виникнути в результаті зіркових потрясінь — коливань приповерхневих шарів молодих сильно намагнічених нейтронних зірок. Такий об’єкт міг внаслідок вибуху сформувати не тільки FRB 110523, але і блицар.

Дослідники вважають, що в процесі свого поширення сигнал FRB 110523, крім області сильного магнітного поля, пройшов через дві ділянки з сильно іонізованої матерією. Перша з них повинна бути розташованою, згідно з оцінками, на відстані декількох сотень тисяч світлових років у галактиці, що містить джерело FRB 110523.

В даний час FRB 110523 вважається 16-м підтвердженим швидким радіоімпульсом. На відміну від нього, частоти інших сигналів розташовані в інтервалі 1,2-1,5 гігагерц і характеризуються випромінюванням виключно з круговою поляризацією. Перший швидкий радіо сплеск був виявлений в 2007 році.

Такі висновки зроблені в результаті вивчення архіву спостережень, проведених протягом 650 годин. В даний час сигнал FRB 110523 є найбільш вивченим з таких  об’єктів. Вчені сподіваються продовжити дослідження і відкрити сотні нових швидких радіо сплесків. Поки фахівці не покладають дані по FRB 110523 на інші такі об’єкти.

Лента.ру

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh