Авторські статтіЗдоров'я

Продукти, які впливають на колір і запах шкіри

Впевнені, ви знаєте про те, що ми – ті, що ми їмо. Радимо замислюватися про це як можна частіше!

Деякі фрукти і овочі здатні впливати на колір і запах нашої шкіри. Не вірите? Відмінний привід поставити власний експеримент. Ми розповімо, за якими продуктами потрібно відправитися в найближчий магазин, а від яких рятуватися втечею.

Продукты, которые влияют на цвет и запах кожи

Винуватці амбре

Існує думка, що ми вибираємо партнерів по нюху. Між тім багато продукти можуть впливати на запах тіла і надати йому не зовсім приємний аромат, який не переб’є ні один дорогий парфум.

Молочні продукти

Від вживання молочних продуктів піт деяких людей може пахнути капустою. А якщо у вас не засвоюється лейцин, ізолейцин і валін, біологічні рідини можуть придбати запах кленового сиропу.

Часник і цибуля

Часник і цибуля накопичують речовини, які виводяться через піт і легкі, створюючи неприємне амбре, майже таке ж, як і з рота після їх поїдання.

Помідори

Взаємозв’язок між запахом поту і помідорами виявивши британський вчений Чарльз Стюарт. Вся справа в каротиноїди і терпенах, що містяться в плодах. Після цього дослідники провели новий експеримент і виявили, що поява неприємного запаху пов’язано ще і кількістю, з’їдених томатів, так що у всьому треба знати світові.

Капуста

В броколі, цвітної та звичайної капусті міститься багато сірки – головного підозрюваного у метеоризмі і винуватиці неприємного аромату.

Продукты, которые влияют на цвет и запах кожи

Клітковина

Зловживання продуктами, що містять клітковину, загрожує утворенням газів: вуглекислого, метану і водню. Вони винні в неприємному запаху.

Риба

У деяких видах риби міститься вітамін В4, який надає природному людському запаху рибний аромат.

Горох

Горох займає перше місце серед продуктів, що викликають метеоризм з усіма наслідками. Нейтралізувати проблему можна, замочивши бобові на 8 годин перед приготуванням.

Спаржа

Спаржа змінює запах поту і робить аромат біологічних рідин більш дошкульним. А ще при її переварюванні виділяється метантіол, винуватець кишкових газів.

Дуріан

Дуріан – неймовірно смачний і дуже смердючий фрукт. Торкнувшись його руками, ви не позбавитеся від запаху ще кілька днів. У багатьох країнах світу дуріан заборонено вживати у суспільних місцях.

Чай і кава

Кава і чорний чай висушують порожнину рота, а без слини там швидко розмножуються бактерії, що сприяють неприємного запаху.

Продукти, які впливають на колір шкіри

Певні продукти здатні надати нашій шкірі червонястий та жовтий відтінки. Вони стимулюють вироблення меланіну і допомагають нам краще загоряти. Є 5 головних речовин, відповідальніх за ці процеси.

1. Амінокислоти тирозин і триптофан стимулюють вироблення меланіну, який і надає шкірі колір засмаги.

2. Вітамін Е – антиоксидант, захищає від вільних радикалів і передчасного старіння.

3. Селен захищає від ультрафіолету, а також від сухості шкіри і опіків при засмагу.

Продукты, которые влияют на цвет и запах кожи

4. Лікопін у цілих два рази підсилює природний захист шкіри від вільних радикалів, сприяє виробленню меланіну.

5. Останній, але не за значимістю, бета-каротин – найважливіший каротиноїд. Він захищає шкіру від вільних радикалів, шкідливих сонячних променів, опіків. Однак головна його здатність відкладатися в організмі і надавати шкірі злотистий відтінок і красиву текстуру.

Фактично каротиноїди – природні барвники в їжі. Саме завдяки їм продукти мають тієї або інший колір. Більше всього їх в червоних і помаранчевих фруктах і овочах. Після термічної обробки їх кількість тільки зростає.

Джерела каротиноїдів

Масла – арганова, олія, обліпихова, гірчичне, кукурудзяна, рижієва, волоського горіха, червоне пальмове масло.

Прянощі – куркума, перець чилі, гвоздика, шафран, фенхель і кмин.

Овочі – морква, спаржа, томати, брокколі, солодкий перед, кабачки і баклажани, гарбуз, бобові, батат.

Фрукти – персики, виноград, сливи, абрикоси, хурма, манго і авокадо, маракуйя і папайя, гуава.

Зелень – зелений лук, петрушка, шпинат, черемша, рукола, салат-латук і крес-салат.

Тваринні продукти: риба і морепродукти, м’ясо та печінку.

Ягоди – кавун і диня, чорна смородина, обліпиха, шипшина.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України