Ми щодня використовуємо багато різних продуктів харчування, не замислюючись про допустиму норму. А адже кожен харчовий продукт має свою добову норму споживання. А багато продукти і зовсім можуть завдати шкоди здоров’ю, якщо вживати їх у надлишку.
Фахівці назвали ряд харчових продуктів, які при постійному, тривалому вживанні можуть серйозно нашкодити організму. Також дієтологи дають рекомендації, яка винна буті їх добова норма.
1. Морква
Добова норма – 2 штуки. При надмірному вживанні цього помаранчевого овоча, який дуже багатий каротином, може наступити каротінемія. Шкіра людини стає жовто-оранжевого кольору. Також потрібно бути обережними тим, у кого підвищений рівень гемоглобіну.
2. Фруктові насіння
Добова норма – 3-5 штук. Відомо, що в кісточках яблук, вишні, сливи, черешні, абрикосів і персиків присутній специфічного смаку речовина, яка називається амігдалин (або вітамін В17). Іншими словами – синильна кислота. Причому її кількість в плодах різне. Найбільша концентрація синильної кислоти в кісточках абрикоса, персика та вишні. Найменше цієї речовини в насінні яблук. У великих кількості це речовина отруйна і токсичне, а в помірних дозах — воно є відмінним засобом профілактики раку. Тому рекомендується вживати до 4 ядер кісточок цих фруктів.
3. Бразильський горіх
Добова норма – 4-5 штук. Цей смачний і корисний для організму горіх багатий селеном. А селен є необхідним елементом для поліпшення обміну речовин в організмі, зміцнення імунітету. З’їдаючи кілька штук бразільського горіха, ти сповна забезпечиш свій організм селеном. Однак його надмірне вживання може привести до випадання волосся і пошкодження нігтів.
Також можуть виникнути проблеми з нервової і серцево-судинною системою. Треба не забувати, що в цих горішках міститься невелика кількість радію – шкідливого для шкірного організму радіоактивної речовини. Тому зловживати цим продуктом не можна.
4. Зерновий кави
Добова норма – не більше 2 чашок меленої кави. Всім відомо, що кавові зерна містять кофеїн. А великі дози кофеїну негативно позначаються на серці і судинах. Також він може викликати безсоння і головний біль. Тому людину, яка випиває більше 3 чашок кави на добу, в майбутньому можуть очікувати проблеми зі здоров ям.
5. Чайний гриб (комбуча)
Добова норма – не більше 150 мл Багато хто вважає, що чайний гриб – це освіжаючий напій, який можна пити багато і часто. Однак фахівці рекомендують його вживати, як лікувальний напій. Пити його треба в помірній кількості і з перервами. Доза повинна становити не більше 150 мл на день.
Медики категорично забороняють пити напій комбуча при діабеті, проблемах з шлунково-кишковим трактом, а також при грибкових захворюваннях. Є види керамічних грибів, які містять цвіль і токсичні грибки. Надмірне їх вживання призводить до негативних наслідків.
6. Мускатний горіх
Добова норма – не більше 10 гр. Мускатний горіх зазвичай використовується в кулінарії і кондитерському виробництві в якості ароматної спеції. Однак треба пам ” ятати, що ця спеція має галюциногенні властивості. 1 столова ложка цієї приправи може призвести до стану тривоги, страху та манії переслідування. Людина може втратити почуття реальності, а можуть бути і більш важкі наслідки.
7. Червона ікра
Добова норма – 25 гр. Безпечна доза – це близько п’яти об’єм керамічних ложок або 2-3 бутерброда з ікрою. Незважаючи на те, що червона ікра володіє рядом корисних властивостей, зловживати нею дієтологи не радять. У ній міститься багато солі, яка затримує воду в організмі і призводить до порушення обміну речовин. До того ж, це досить калорійна і важка їжа для шлунка. Також треба пам ” ятати, що ікра може завдати шкоди організму із-за неправильного зберігання і додавання всіляких консервантів – наприклад, уротропін (Е 239), потрапляючи в організм людини, перетворюється на формальдегід. Він може викликати серйозні отруєння.
8. Вода
Добова норма – до 3 літрів. При величезну користь води для людського організму, треба пам ” ятати про її рекомендовану кількість. Денна потреба дорослої людини у води – від 1,5 л до 2,5 літрів. Надлишок води зменшує концентрацію натрію та калію в крові, вимиваючи корисні елементи з організму. А це може призвести до водної інтоксикації. До того ж кількість рідини бажано обмежувати гіпертонікам і діабетикам.
9. Позеленілий картопля
Не можна вживати! Бульби картоплі, які вже проросли і мають зелений колір, містять токсичне природне з’єднання – соланін. Воно з’єднання являється при неправильному зберіганні картоплі, як правило під впливом сонця.
Вживання такого позеленілої картоплі може призвести до отруєння і навіть до летального результату. Дорослій людині, щоб отруїтися цим картоплею, треба з’єднання їсти десь півкілограма. Що стосується дітей, годувати їх таким овочем категорично не можна!