Новини з Австрії

Через неправдиві свідчення колишній австрійський канцлер Себастьян Курц отримав вісім місяців тюрми

У п’ятницю колишнього канцлера від австрійської партії ÖVP Себастьяна Курца і його колишнього главу кабінету Бернхарда Бонеллі визнали винними в дачі неправдивих свідчень перед U-комітетом “Ібіци”

Курц був засуджений до восьми місяців тюремного ув’язнення умовно, Бонеллі – до шести місяців умовно. Рішення не є остаточним. Потім Курц підкреслив, що вважає вирок “дуже несправедливим”.

Після винесення вироку адвокати Курца і Бонеллі подали заяву про визнання вироку недійсним і повну апеляцію.

“Я був виправданий за двома з трьох пунктів обвинувачення і буду оскаржувати рішення суду за єдиним пунктом, у якому мене несправедливо визнали винним. Судовий розгляд стосувався того, чи брехав я в парламенті чотири роки тому, і ґрунтувався на скарзі, поданій моїми політичними опонентами. Я, як і раніше, наполягаю на тому, що не робив цього, і впевнений, що буду виправданий у другій інстанції”, – заявив Курц.

Прокуратура у справах економіки та корупції (WKStA) не виступила із заявою.

Суддя Міхаель Радастіч пояснив своє рішення першої інстанції тим, що законодавчий орган прирівнює неправдиву заяву перед U-комітетом до цього, незважаючи на іншу ситуацію. Радастіч назвав заяви свідка обвинувачення Томаса Шміда “достовірними” та “диференційованими”. Однак суддя вирішив, що два російські свідки, наведені захистом, не заслуговують на довіру.

А Радастіч явно відкинув ідею про те, що коли канцлер щось говорить, це лише одне з багатьох висловлювань. Швидше, справу було вирішено, “causa locuta”, як висловився Радастич. І якщо співробітники писали в чатах, що їм потрібно порадитися з Курцем з якогось питання, то, напевно, це не той випадок, що цього не сталося.

Процес над Курцем, який очолював уряд Австрії з 2017 по 2021 рік, розпочався 18 жовтня 2023 року. Як і Бонеллі, WKStA звинуватив Курца в тому, що він применшував свою роль у призначеннях до наглядової ради Österreichische Beteiligungs AG (ÖBAG) перед U-комітетом “Ібіци”. Курц же стверджував, що не впливав на процес вибору керівництва холдингу. У U-комітеті діє обов’язок говорити правду, тому неправдиві свідчення караються.

Політику загрожувало до трьох років позбавлення волі. Вирок щодо колишнього канцлера поки не набув чинності.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України